Czy w trakcie ciąży możliwe jest leczenie nerwicy natręctw z przewagą obsesji ? Czy ktoś z Państwa m
3
odpowiedzi
Czy w trakcie ciąży możliwe jest leczenie nerwicy natręctw z przewagą obsesji ? Czy ktoś z Państwa miał doświadczenie w tym temacie?
Nerwica natręctw, lub OCD to zmaganie się z neuro - behawioralnymi zaburzeniami, które wypełniają umysł pacjenta niechcianymi myślami, wyobrażeniami, oraz lękiem przed jakimiś wydarzeniami, jeżeli nie będzie się powtarzało rytualnych czynności. Te dwa komponenty obsesyjność (to na co Pani/Pan zwraca uwagę), czyli niechciane, uciążliwe myśli, powodujące intensywny lęk, oraz kompulsywność, czyli powtarzające się niepohamowane zachowania, które mają zapobiec wydarzeniu, będącemu powodem obsesyjnego lęku. Tak w pigułce jest definiowany ten problem. Sugeruje terapie CBT, mającą udowodnione sukcesy, w terapii tego zaburzenia. Pozdrawiam serdecznie.
Leczenie nerwicy natręctw z przewagą obsesji w trakcie ciąży może być
trudne, ponieważ niektóre leki i terapie mogą być ryzykowne dla płodu.
Jednak ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i psychiatrą, jeśli
jest Pani w ciąży w ciąży i cierpi na OCD lub podejrzewa, że może mieć
to zaburzenie.
Leczenie nerwicy natręctw z przewagą obsesji podczas ciąży jest
wykonalne, ale wymaga starannej oceny ryzyka i korzyści przez lekarza
oraz psychiatrę. Warto szukać pomocy u specjalistów, którzy będą w
stanie dostosować terapię do indywidualnych potrzeb i zagwarantować
bezpieczeństwo zarówno matki, jak i dziecka.
trudne, ponieważ niektóre leki i terapie mogą być ryzykowne dla płodu.
Jednak ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i psychiatrą, jeśli
jest Pani w ciąży w ciąży i cierpi na OCD lub podejrzewa, że może mieć
to zaburzenie.
Leczenie nerwicy natręctw z przewagą obsesji podczas ciąży jest
wykonalne, ale wymaga starannej oceny ryzyka i korzyści przez lekarza
oraz psychiatrę. Warto szukać pomocy u specjalistów, którzy będą w
stanie dostosować terapię do indywidualnych potrzeb i zagwarantować
bezpieczeństwo zarówno matki, jak i dziecka.
Dzień dobry,
jak najbardziej można a nawet trzeba, gdyż ciężarna jest w sytuacji trudnej, bo przełomowej w życiu i może mieć to dalszy wpływ na jej funkcjonowanie.
Zapraszam do kontaktu.
Magdalena Gałkowska-Kuźmin
jak najbardziej można a nawet trzeba, gdyż ciężarna jest w sytuacji trudnej, bo przełomowej w życiu i może mieć to dalszy wpływ na jej funkcjonowanie.
Zapraszam do kontaktu.
Magdalena Gałkowska-Kuźmin
Podobne pytania
- Dobry wieczór. Od 2 tygodni mam ból w prawym boku, tak jakby żebra. Najbardziej boli kiedy dotykam kości po piersią, natomiast ból promieniuje też do dołu i w bok na plecy. Boli gdy się przekręcam i biorę wdech. Lekarz rodzinny powiedział, że może być to coś z woreczkiem żółciowym ale nie mam…
- Dobry wieczór. Od 2 tygodni mam ból w prawym boku, tak jakby żebra. Najbardziej boli kiedy dotykam kości po piersią, natomiast ból promieniuje też do dołu i w bok na plecy. Boli gdy się przekręcam i biorę wdech. Lekarz rodzinny powiedział, że może być to coś z woreczkiem żółciowym ale nie mam…
- Witam, od 2012 roku skręcam kostek raz w roku, a w tym tj. 2021 skręciłam już dwa razy. Byłam u ortopedy który powiedział mi ze jeśli kostka zostanie jeszcze raz skręcona podda mnie operacji rekonstrukcji więzadeł stawu skokowego. Mam prace fizyczna i jeszcze przez dwa miesiące muszę do niej…
- Dzień dobry , czy jeżeli mam podejrzenie alergii na mleko u mojego 2-miesiecznego dziecka (karmionego piersią) to czy powinnam przejść na dietę bezmleczną? Dodam, ze starsza córka ma silną alergię na mleko
- Dzień dobry. Czy izotretynoina (podawana doustnie) pozwala skutecznie zwalczyć problem rogowacenia mieszkowego? Na skórze policzkow i nosa wystają liczne włosy, obok dużo kropek (zaskórników), cała skóra szybko ulega zaczerwienieniu i swedzi? Czy lek na bazie izotretynoiny pozwoli usunąć dziwnie…
- Witam. Mam 29 lat i podejrzenie PCOS. Mam również niedobór witaminy d3, niski ale mieszczący się w normie poziom żelaza i ferrytyny. Moim problemem jest to że zaczynam łysieć. Z przodu głowy bardzo przerzedziły mi się włosy. Czy jest to spowodowane PCOS i bardzo wysokim poziomem testosteronu?…
- Witam serdecznie Od wielu lat mam problemy z kregoslupem a szczegolnie odcinek szyjny.Mialam dwa razy rwe barkowa mam mrowienia dloni,bole karku,szyji ,tyl glowy,barku,reki jak rowniez zawroty glowy czy omdlenia i wiele innych .Zrobilam rezonans magnetyczny calego kregoslupa.Chcialam prosic…
- Witam serdecznie Od wielu lat mam problemy z kregoslupem a szczegolnie odcinek szyjny.Mialam dwa razy rwe barkowa mam mrowienia dloni,bole karku,szyji ,tyl glowy,barku,reki jak rowniez zawroty glowy czy omdlenia i wiele innych .Zrobilam rezonans magnetyczny calego kregoslupa.Chcialam prosic…
- Witam Czy można zaszczepić 7 miesięczne dziecko na meningokoki i WZW podczas jednej wizyty? Czy szczepienia te powinen być rozdzielone na 2 wizyty?
- Co to oznacza. Boli mnie kolano już 4 lata, na poczarku lekarz mówił, że to chrząstka się zużywa i zwolnienie na rok. Teraz po jakimś czasie poszłam na rezonans magnetyczny kolana prawego. Niepokoją mnie wyniki. W korze i warstwie podkorowej dalszego odcinka kości udowej na granicy klykcia…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.