Czy w przypadku zatrzymanej górnej trójki, którą będzie trzeba chirurgicznie odsłonić jest możliwość

5 odpowiedzi
Czy w przypadku zatrzymanej górnej trójki, którą będzie trzeba chirurgicznie odsłonić jest możliwość zastosowania aparatu typu Damon?
Nie jestem stomatologiem. Nie wiem.

Tak
Aparat stały systemu Damon to zamki bezligaturowe ( została wyeliminowana konieczność zakładania kolorowych gumek na zamki bądź ligatur metalowych). Na odsłoniętego chirurgicznie kła przyklejany jest zamek, jaki rodzaj - zależy od położenia, określi to lekarz. Najczęściej przyklejany jest specjalny zamek w formie guziczka, do którego przyczepiony jest łańcuszek w celu sprowadzania zęba zatrzymanego. Oczywiście konieczne jest także założenie aparatu na łuki zębowe i może to być system Damon. Proszę skonsultować swój przypadek z ortodontą, który zaplanuje i przeprowadzi leczenie.
Zęby zatrzymane które w zabiegach chirurgicznych odsłaniam na zlecenie ortodonty leczone są aparatami stałymi w tym też aparatem Damon. Ważne jest to, że Pani ortodonta zlecił odsłonięcie, tj. widzi możliwość sprowadzenia zęba do łuku zębowego. Życzę
powodzenia !
Jak najbardziej Aparat typu Damon nadaje się do takowych zabiegów.