Czy w przypadku leczenie zębów, trzeba płacić dodatkowo za znieczulenie?

7 odpowiedzi
Witam. Chciałbym się umówić do Pani na wizytę i mam takie pytania. Czy płaci się coś dodatkowo za znieczulenie? Strasznie nie lubię tego bólu podczas leczenie zębó∑ i wolałbym tego w ogóle nie czuć. Mam próchnicę w zębie robionym około pół roku temu. Ktoś mi go na tyle źle zrobił, że zaczął mnie znowu boleć i czasem krwawi przy szczotkowaniu. Niedawno też ukruszyło mi się kawałeczek innego zęba i chciałbym jeszcze zapytać czy z tym coś trzeba robić? Ząb ukruszony mnie nie boli, ale mnie denerwuje, gdyż go ciągle czuję pod językiem (ile kosztowałoby wygładzenie zęba?) Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam.
Witam, w mojej praktyce pacjent nie płaci dodatkowo za podanie znieczulenia, kiedy wykonywany jest zabieg leczenia. Natomiast jeśli chodzi o "ukruszony" ząb należałoby wcześniej ocenić co doprowadziło do uszkodzenia zęba. Zdarza się, że przyczyną jest postępująca próchnica i wówczas ząb należy oczyścić i założyć wypełnienie uzupełniając równocześnie nadłamaną część. Wówczas koszt leczenia zależny będzie od rozległości odbudowy ubytku.

Witam, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam na pytanie. Znieczulenie kosztuje 10,00 zł. Krwawienie spowodowane jest najprawdopodobniej przez chorą albo podrażnioną brodawkę międzyzębową. Jeżeli to ukruszenie nie przekracza szkliwa to najczęściej wygładza się tylko gumką i pokrywa lakierem. Jeżeli zabieg ten wykonuje się na tej samej wizycie, jest on bezpłatny. Pozdrawiam
Witam. Ja też nie lubię leczyć zębów bez znieczulenia. O kosztach leczenia rozmawiam z pacjentami zawsze przed leczeniem i wtedy ustalamy sobie szczegółowy plan leczenia. Zazwyczaj, jeżeli pacjent kompleksowo leczy u mnie zęby, znieczulenie jest gratis. Na pewno, do pełnej diagnostyki nowego pacjenta, potrzebuję zdjęcia pantomograficznego, które pozwala mi całościowo ocenić stan, z którym zgłasza się do mnie pacjent i pozwala mi w pełni pomóc pacjentowi, bez żadnych ukrytych stanów zapalnych, które nie zawsze dają dolegliwości bólowe. Zapraszam na bezpłatną konsultację w ramach NFZ. Pozdrawiam.
Znieczulenie jest w cenie zabiegu, nie dopłacamy. Co do reszty zapraszam na wizytę kontrolną, czasami można zapolerować a czasami trzeba założyć wypełnienie-pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, jeżeli chce Pan plombę z NFZ to za znieczulenie nic Pan nie płaci. Ukruszony ząb wymaga albo wygładzenia albo zaplombowania- to się dopiero okaże jak lekarz obejrzy. Wygładzenie nic nie kosztuje.Pozdrawiam Ewa Szymanowska
Dzień dobry.
Znieczulenie w naszym gabinecie jest bezpłatne.Wygładzenie zęba nic nie kosztuje.
Z poważaniem
Małgorzata Zając
Witam serdecznie, z miłą chęcią pomogłabym lecz jestem protetykiem a Pan powinien się umówić ze stomatologiem.Protetyk zajmuje się wykonawstwem sztucznych zębów,nie leczy ich:) Pozdrawiam