Czy w okresie jesienno-zimowym można suplementowac witaminę D i tran jednocześnie? Tran zawiera wita

5 odpowiedzi
Czy w okresie jesienno-zimowym można suplementowac witaminę D i tran jednocześnie? Tran zawiera witaminę D, moje pytanie bierze się stąd, że nie wiem, czy w takiej sytuacji przyjmowanie jeszcze witaminy D w kapsułkach nie jest złe dla organizmu (czy może dojść np.do nadmiaru witaminy D/hiperwitaminozy itp.)?
Zawsze gdy przyjmowana jest jakakolwiek witamina może dojść do objawowej hiperwitaminozy. W przypadku witaminy D dawka 800–2000 IU/dobę (zależnie od masy ciała) jest dawką zalecaną do podawania w populacji ogólnej w okresie od września do kwietnia lub przez cały rok, jeśli synteza skórna jest niewystarczająca. Aby upewnić się, że zalecana dawka nie zostanie przekroczona należy zapoznać się z ulotkami dołączonymi do leków bądź suplementów diety, które są stosowane.

Z poważaniem,
lek. Jacek Bujko
Specjalista medycyny rodzinnej

Tak może dojść. Z witminami A,D,E, K nie należy przesadzać.
Wszystko zależny od indywidualnej reakcji pacjenta . Proszę wykonać badanie poziomu vit. D 3 i zapraszam na wizytę
Witam. Zalezu komu. Jeśli u osoby dorosłej to mozna rzyjmować razem. Najwyżej wit D wziąć nie duże dawki. W przypadku dziecka może być ew. przedawkowanie, więc porozmawiać z pediatrą. Pozdrawiam.
do 4 tys j. / dzień - nie ma problemu:)