Czy w mojej sytuacji potrzebna jest operacja? Dodam tylko że dolegliwości bólowe trwają od lipca zes

1 odpowiedzi
Czy w mojej sytuacji potrzebna jest operacja? Dodam tylko że dolegliwości bólowe trwają od lipca zeszłego roku. Badanie MR z 18.05.2020r.
Miernie nasilone lewoboczne skrzywienie odcinka L/S. Wysokość trzonów kręgów zachowane. Lordoza fizjologiczna spłycona. Na poziomie L3/L4 niewielka dwuwypukła protruzja lekko zawęża dolne części otworów m/k bez istotnych kolizji korzeniowych. Drobne zmiany odczynowe przednich części blaszek granicznych typu MODIC 1. Na poziomie L4/L5 niewielka okrężna wypuklina przylega do zwojów L4 oraz korzeni L5 bez ich kompresji. Na poziomie L5/S1 okrężne uwypuklenie krążka m/k z komponentną tylnej szerokopodstawnej ekstruzji wielk. 21×10×17mm, powodującej kompresję korzeni S1, zwłaszcza lewego; zwoje L5 obustronnie modelowane w zwężonych otworach mk (L>P); dehydratacja krążka. Na krawędziach blaszek granicznych oraz w stawach międzywyrostkowych zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze, nasilające stenozy otworowe, zwłaszcza L5/S1. Stożek rdzenia na poziomie L1. Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Dzień dobry. Biorąc pod uwagę objawy trwające od 10 miesięcy oraz bardzo rozległą przepuklinę należy rozważyć leczenie operacyjne. Pozdrawiam. J.K.