czy utrogestan 200mg mógł mieć wpływ na zahamowanie owulacji? Miałam monitoring owulacji i ostatni p

5 odpowiedzi
czy utrogestan 200mg mógł mieć wpływ na zahamowanie owulacji? Miałam monitoring owulacji i ostatni pokazał, że pęcherzyk pękł, w ten sam dzień dostałam przepisany utrogestan dopochwowy. Cykl się nie powiódł-ciąży nie ma. Stymulacja letrozolem. Wszystko wypadało książkowo: endometrium 9,7 pęcherzyk dominujący ponad 20 oraz końcowy pokazał, że pękł, a mimo to się nie udało. Co mnie zastanawia to to, że zamiast duphasonu dostałam utrogestan, który jak wyczytałam mógł zahamować owulacje. W wcześniejszych cyklach brałam duphason od 16 dnia do testu, który ponoć nie hamuje owulacji. Po teście pozytywnym dopiero utrogestan niestety poroniłam. Czy moje przypuszenia są słuszne? Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Niestety wszystko się Pani miesza w głowie ale wcale mnie to nie dziwi. Proszę zażądać od lekarza szczegółowych wyjaśnień i zaprzestać studiów w internecie.

Szanowna Pani - pewnym objawem owulacji / nie cyklu / jest ciąża. Ponieważ implatacja potencjalnie może zaistnieć po 6-9 dniu od zaplemnienia powinna Pani włączyć utrogestan co najmniej od 16 dnia / biorąc także pod uwagę czas na przygotowanie endometrium / - życzę powodzenia. pzdr artur mazur kalisz
Nie ma znaczenia nazwa preparatu. Ma znaczenie czas jego włączenia. Proszę odczekiwać 2 dni po owulacji i wtedy stosować progesteron. Podany za wcześnie może hamować owulacje
Ginekolog, który dokonal zamiany leku dzialal na jakiejś podstawie. Proponuje pytanie skierować do lekarza prowadzącego.
Z Pani opisu wynika ,że miała Pani owulację i utrogestan podawany po tym fakcie nie mógł jej zahamować.Pozdrawiam