Czy to zatoki czy alergia?

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam problem z 5letnim synem ktory od roku chodzi do przedszkola. Jego problem to katar gesty trwajacy 3tyg, tydzien przerwy i na nowo. Katar raz jest tylko przezroczysty a raz zolty tylko. Potrafi smarkac tak raz bez zadnego kaszlu a raz dostaje chrypy brzydkiego kaszlu ktory spływa noca po gardle. Pare razy schodzilo po czasie na oskrzela. Wszystko przebiega od roku bez goraczki. Błagam jak pomoc dziecku. Lekarze nie potrafia mi pomoc . Laryngologicznie niby ok trzeci migdal wporzadku. Testy ige calkowite <25 , z krwi wyszlo tylko babka lancetowata. Jak byl mniejszy mial 1klase na roztocza ale w tym roku wyszlo ze nie ma. Ob 2, crp 1.4. Prosze mi pomoc co dolegac moze mojemu dziecku. Czy miga to byc zatoki?do tej pory stosujemy sinupret przy katarach, sinusrise, avamys i na kaszrl rozne inhalacje ewentualnie antybiotyk lekarz daje. Czekam na porade.
Witam. Przyjmuje się że katar leczony i nie leczony powinien trwać 1 tydzień - 10dni. Jeżeli katar trwa kilka tygodni, może to świadczyć o alergii. Problem w tym wieku, polega na tym że do 12 roku życia testy alergiczne są zawodne i to podejrzenie trudno jest zweryfikować. Oczywiście, biorąc opisane przez Panią objawy nie można wykluczyć przewlekłych spraw zatokowych. Tak czy inaczej należy to leczyć, w sposób mądry a nie tak że częściej czy rzadziej stosowane są antybiotyki, czy sterydy. Co należy zrobić - należy przeprowadzić kilkumiesięczną kurację holistyczną (całościową a nie wycinkową), najlepiej kiedy jest ona oparta na preparatach naturalnego pochodzenia. W przebiegu takiej kuracji na pewno da się poprawić odporność Pani dziecka. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Myślę że okresowo dochodzi do zapalenia zatok. Dziecko musi nieć drożny nos- podawać leki tak jak Pani podaje plus okresowo Mucofluid. Trzeba wietrzyć mieszkanie , temperatura otoczenia ok 20 st C, spacery . A latem uodparniać doustnymi szczepionkami.
Dzień dobry

U dziecka w tym wieku ujemny wynik badania przeciwciał IgE nie wyklucza alergii.
Niestety większości alergenów (takich jak np. roztocza) nie jesteśmy się w stanie pozbyć.
Leczenie przeciwalergiczne (leki doustne i stosowane miejscowo) pozwalają na zmniejszenie objawów.
U większości dzieci wytwarza się z wiekiem tolerancja na różne alergeny i objawy nie są już tak wyraźne.
Bardzo ważne jest jednak, aby unikać stosowania antybiotyków poza sytuacjami kiedy są rzeczywiście niezbędne.
Niestety ich nadużywanie nasila objawy alergii oraz ryzyko ich utrzymania się w starszym wieku.

Pozdrawiam
Piotr Hartmann
Dzień dobry,rozumiem,ze gdy syn nie chodzi do przedszkola ,kataru nie ma.Warto pomyśleć o podniesieniu miejscowej odporności syna.Pozdrawiam.