Czy to zakrzepica?

1 odpowiedzi
Witam,
W związku z podwyższonym DHEA-S, wypadaniem włosów i trądzikiem mimo dojrzałego wieku (30 lat) dostałam od mojego ginekologa tabletki antykoncepcyjne (Atywia). Biorę je już czwarty miesiąc, jak dotąd nie miałam żadnych objawów niepożądanych (tylko bolesność piersi przez pierwsze dwa tygodnie brania tabletek). Ostatnio odczuwam mocny ból łydki, nieco lżejszy od zdażającego się każdemu skurczu. Trwa to już tydzień. Początkowo myślałam, że to tylko zakwasy (tydzień temu musiałam przejść pieszo około 10km), co byłoby dziwne, jako, że codziennie jeżdżę dwa razy tyle na rowerze i nigdy nic takiego się nie działo, jednak ból utrzymuje się nadal, mimo upływu czasu. Nasilił się, gdy ubrałam buty na obcasie, cały czas mam wrażenie, jakgdyby to był po prostu skurcz który nie ustępuje. Trochę obawiam się zakrzepicy, ale wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Dodam, że nie zauważyłam zmiany koloru skóry czy też obrzędku, jedyne co odczuwam to ten nieprzyjemny ból, który nasila się, gdy prostuję nogę i stopę. Czy to może być zakrzepica? Nie wiem, czy lepiej "dmuchać na zimne", jechać do szpitala, czy nie panikować i przeczekać tydzień do wizyty?

Pozdrawiam
Witam Panią, warto sprawdzić czy nie ma Pani zakrzepicy ? - zalecam wizytę na SOR/Izbie Przyjęć z oznaczeniem D-Dimerów i USG żył kończyn dolnych. Nie należy z tym czekać. Pozdrawiam Tomasz Ciąćka