Czy to tzw. przekrwienie bierne miednicy?

1 odpowiedzi
Witam Pana. Mam 28 lat i w ciągu ostatnich kilku lat urodziłam trójkę dzieci (porody 07. 2012, 12. 2013 i 11 2015). Wszystkie przez cc. Pierwsze rodziłam naturalnie po długich godzinach zrobiono cc - w wypisie napisano "wysokie proste stanie główki". Kolejne cięcia bo za szybko zaszłam w ciążę.Jestem szczupłą osobą, w ciążach przytyłam 0d 14 do 20 kg. obecnie znów ważę 60kg przy 167cm wzrostu.w ostatniej ciąży w 8-9 mcu mialam duże bóle podbrzusza tylko przy chodzeniu i staniu. bardzo mi utrudniały przemieszczanie się.Lekarz gin. wykluczył nieprawidłowości z ciążą i dzieckiem. Na 2 tyg. przed cc wyczułam na wardze sromowej ogromnego (przynajmniej dla mnie) żylaka. Lekarz uznał że to normalne w ciąży i zniknie po porodzie. Owszem zniknął żylak ale ból pozostał. nie jest duży ale pojawia się po wysiłku fizycznym, noszeniu dzieci, czy po całym dniu spędzonym "na nogach". to ból w dole brzucha i okolicach intymnych. Mam problemy z życiem intymnym. Rozpierający ból krocza trwa często kilka dni po stosunku nawet jeśli sam stosunek nie był bolesny. Do tego pojawiły się nawracające zapalenia pęcherza średnio 2 dni po współzyciu. Badania moczu ok. Mam widoczne pod kórą żyły i pajączki na nogach ale bez żylaków. najwiekszym kłopotem są dla mnie zap. pęcherza (bo muszę brać antybiotyki lub w kółko furaginum) i ból. proszę mi poradzić jakiego specjalisty mam szukać. Dziękuję z góry za pomoc.
Witam Panią, nalżey wykonać USG Doppler żył jamy brzusznej i miednicy małej z żyłami przymacicza jeżeli nie było takiego badania i następnie wizyta u flebologa. Pozdrawiam