Czy to przedwczesny wytrysk?

5 odpowiedzi
Witam.
Mam 20 lat, ostatnio pierwszy raz rozpaczałem współżycie. Jednak moim problemem jest chyba PW, po za jednym stosunkiem który trwał kilka minut wszystkie inne trwały zapewne mniej niz minutę. Podczas masturbacji mija podobny okres czasu. Przed samym stosunkiem z kobietą obawiałem się tego że zbyt szybko dojdą i nie zadowolę partnerki. Ponadto doznałem kilka innych problemów, miałem problem z erekcją przy mojej partnerce, normalnie nie mam z tym żadnych problemów. Jednak wtedy problem występował i był nieco krępujący i odczuwałem wtedy dyskomfort psychiczny. Jako że mieszkamy w innych miastach po powrocie od mojej partnerki pierwszy raz w życiu miałem okres około 3 tygodniowej stagnacji, zero ochoty na masturbacje ba nawet brak erekcji w tym okresie etc, co było dla mnie szokujące ponieważ nigdy tak nie miałem. Czy to problem młodego wieku i niedoświadczenia? Czy moze jednak mojej psychiki? Czy problem związany z innymi zaburzeniami? Zastanawiałem się ostatnio nad wizytą u seksuologa, jednak nie wie czy jest to konieczne?
Szanowny Panie, Tak, to przedwczesny wytrysk. Wizyta u seksuologa może wyjaśnić wiele Pańskich wątpliwości. Z pozdrowieniami,

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Przedstawiony opis nie daje podstaw do rozważania diagnozy przedwczesnego wytrysku. Zapewne doświadczane kłopoty mają związek z z faktem rozpoczęcia życia seksualnego (towarzyszący stres), Pana wiekiem (występujące naturalnie "ograniczenia" wynikające z biologii ludzkiego organizmu) czy częstotliwością stosunków seksualnych. Jeśli odczuwa Pan dyskomfort psychiczny, polecam wizytę u psychologa - seksuologa (specjalizującego się w pomocy w obszarze seksuologii) w celu omówienia i objaśnienia toczących się właśnie procesów psychologicznych, emocjonalnych i biologicznych, a także uzyskania wskazówek co do dalszego postępowania w sferze seksualnej. Pozdrawiam!
Witam. przedwczesny wytrysk dotyczy około 30 % mężczyzn. Upraszczając sprawę - seksualność mężczyzn wymaga powstrzymywania się w trakcie stosunku, u kobiet wymaga rozluźniania się. Opisane przez Ciebie sytuacje przy rozpoczynaniu współżycia seksualnego to normalna rzecz. Zapraszam na wizytę Ciebie lub Was razem. Przedwczesny wytrysk to złożone zjawisko, może mieć różne przyczyny. To co możecie spróbować przed wizytą - to współżycie z prezerwatywą z lubrykantem opóźniającym wytrysk - np.Durex performa.
Piotr Chaciński
psycholog i specj. seksuolog
Dzień dobry. Rozpoczęcie współżycia może wiązać się z tego typu problemami, ze względu na to, ze jest to stresujące i nowe doświadczenie. Sugerowałabym jednak, żeby udał się Pan na wizytę do seksuologa, żeby upewnić się co do przyczyny tego problemu i uzyskać pomoc w rozwiązaniu go.
Dopiero po kilku miesiącach regularnego i dość częstego współżycia ze stałą partnerką można ocenić, czy występujący brak kontroli nad wytryskiem i zbyt szybki wytrysk (przeważnie poniżej 2 min, licząc od momentu penetracji pochwy), czy wymaga to leczenia.
Żeby leczenie było skuteczne, to potrzeba przynajmniej kilku kontaktów w miesiącu, co w
wypadku zamieszkiwania w różnych miastach bywa trudne w realizacji.
Aktualną sytuację oceniłbym jako fizjologię, czyli normę, aczkolwiek oczywiście niewygodną i przykro odbieraną... Nadmiernie przykro przez Pana.
Każdą sytuację należy jednak rozpatrywać indywidualnie i jeśli nadal sfera intymna będzie dla Pana stresem, to proszę poszukać w okolicy zamieszkania doświadczonego lekarza seksuologa w celu konsultacji.
Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań, 09.12.2016.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.