Czy to powiększony węzeł chłonny pachwinowy w 30 tyg. ciąży?

5 odpowiedzi
Jestem w 30 tygodniu mojej pierwszej ciąży. W piątek przyleciałam do Hiszpanii na tydzień. Od sobotniego poranka wyczuwam zgrubienie po lewej stronie w pachwinie. Boli przy chodzeniu, Wieczorem zgrubienie jest mniejsze niż po nocy. Ten stan utrymuje się czwarty dzień. Czy to może być powiększony węzęł chłonny? Co w związku z tym mam zrobić? Udać się tutaj do lekarza?
Witam. Może to być powiększony węzeł chłonny - zazwyczaj w przypadku procesów zapalnych ale są też inne przyczyny - dlatego trzeba skonsultować się z lekarzem, który zbada węzły chłonne i jeżeli będzie trzeba zleci dodatkowe badania. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani, Powinien zbadać Panią lekarz. Jeśli dolegliwości są niewielkie może Pani zaczekać z tym do powrotu. Życzę miłego urlopu,
Nie wiem, nie widziałem tego. Może to być węzeł. Jeżeli nie ma innych objawów proszę poczekać 10-14 dni. Powinien się zmniejszyć i przestać boleć. Jeżeli to węzeł to będzie wyczuwalny długo ale potem niebolesny.
czasem po goleniu krocza.... jeżeli tak nie było proszę poczekać kilka dni. pojedynczy węzeł wymaga tylko obserwacji.
pzdr
a
Witam,
Najpewniej jest to powiększony węzeł chłonny ale należy skonsultować ten stan z lekarzem szczególnie jeśli towarzyszą temu objawy ogólne typu gorączka, osłabienie, objawy grypopodobne.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.