Czy to niedoczynność tarczycy?
1
odpowiedzi
Witam serdecznie,
Od około 2 miesięcy kiepsko się czuję - brak energii, - senność,- uczucie "odlatywania" zarówno w trakcie odpoczynku po spacerze lub tez podczas leżenia w łóżku,
- wypadanie włosów, - - drętwienie ręki, - zerowe libido, - nudności, -ból w różnych częściach ciała, - objawy depresyjne, płaczliwość, - otępienie, brak koncentracji, słaba pamięć krótkotrwała, - zimne dłonie oraz stopy, - przyrost masy ciała - 6 kg w ciągu 2 m-cy, - zaparcia.
wyniki hormonów:
TSH - 2,42 (norma 0,270-4,200)
FT4 - 12, 09 (norma 12,00-22,00) procentowo 0.9
FT3 - 3,86 (norma 3,10-6,80) procentowo ok 20,54
anty -TPO 7,9 (norma 0,00-34,00)
anty Tg -76,96 (norma 0,00- 115)
cholesterol- 210 (norma do 200)
trójglicerydy- 100 (norma poniżej 150)
usg tarczycy: prawy płat 52x14x12 mm i obj.. 4,5cm3lewy
płat lewy 39x12x11 mm i obj. 2,7 cm3
węzina 23x16x3 mm i obj. 0,6 cm3
Tarczyca niepowiększona (mała) o obj. 7,8 cm3 (norma do 18 cm3) o ziarnistej echostrukturze. W części gornej płata lewego tarczycy widoczny jest obszar hipoechogeniczny, o gładkim zarysie zewn. , o wym. 8x6x4 mm -tu- wsk. weryfikacja bac.
Poza tym w obu płatach tarczycy widoczne są obszary hipo- i izoechogeniczne z hipoechogeniczną otoczką - naj. w części dolnej płata prawego o śr. 2,3 mm - tu. benign. susp.
Od około 2 miesięcy kiepsko się czuję - brak energii, - senność,- uczucie "odlatywania" zarówno w trakcie odpoczynku po spacerze lub tez podczas leżenia w łóżku,
- wypadanie włosów, - - drętwienie ręki, - zerowe libido, - nudności, -ból w różnych częściach ciała, - objawy depresyjne, płaczliwość, - otępienie, brak koncentracji, słaba pamięć krótkotrwała, - zimne dłonie oraz stopy, - przyrost masy ciała - 6 kg w ciągu 2 m-cy, - zaparcia.
wyniki hormonów:
TSH - 2,42 (norma 0,270-4,200)
FT4 - 12, 09 (norma 12,00-22,00) procentowo 0.9
FT3 - 3,86 (norma 3,10-6,80) procentowo ok 20,54
anty -TPO 7,9 (norma 0,00-34,00)
anty Tg -76,96 (norma 0,00- 115)
cholesterol- 210 (norma do 200)
trójglicerydy- 100 (norma poniżej 150)
usg tarczycy: prawy płat 52x14x12 mm i obj.. 4,5cm3lewy
płat lewy 39x12x11 mm i obj. 2,7 cm3
węzina 23x16x3 mm i obj. 0,6 cm3
Tarczyca niepowiększona (mała) o obj. 7,8 cm3 (norma do 18 cm3) o ziarnistej echostrukturze. W części gornej płata lewego tarczycy widoczny jest obszar hipoechogeniczny, o gładkim zarysie zewn. , o wym. 8x6x4 mm -tu- wsk. weryfikacja bac.
Poza tym w obu płatach tarczycy widoczne są obszary hipo- i izoechogeniczne z hipoechogeniczną otoczką - naj. w części dolnej płata prawego o śr. 2,3 mm - tu. benign. susp.
Nie widzę badań w kierunku zaburzeń gospodarką węglowodanową.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam!!! Panie doktorze od 2 lat mam problem z wypadaniem włosów w okolicy czolowo-skroniowej, jestem przebadana pod katem ginekologiczno-endokrynologicznym, badania wyszły w normie, robiłam tez badanie włosa u trychologa - cebulki sa zdrowe i silne ,ale włosy nadal wypadaja garściami, nie mam…
- który termin porodu jest "bardziej wiarygodny"......według ostatniej miesiączki czy według USG( pierwsze prenatalne )????..
- Dzień dobry, chciałbym zapytać o ból pleców. 5 dni temu skakałem na trampolinach przez 1h. Pod koniec poczułem ból w plecach który do tego czasu zelżał ale wciąż się utrzymuje. Mogę go dość dokładnie zlokalizować w miejscu kręgosłupa w którym łączy się odcinek lędźwiowy z piersiowym. Ból występuje…
- zamiast nasienia krew , choruję na raka prostaty trzy laty ,po brodawczaku ,czy trzeba poddać się operacji i gdzie
- DZIEŃ DOBRY! PANIE DOKTORZE MAM SILNE PIECZENIE ORAZ TAKIE UCZUCIE SILNEGO KŁUCIA WZDŁUŻ CZŁONKA ORAZ PO LEWEJ STRONIE MOSZNY. NIE WIEM CO ROBIĆ. BYŁEM JAK DOBRZE PAMIĘTAM U 4 UROLOGÓW I NIC MI NIE PRZECHODZI, POWIEDZIAŁBYM, ŻE JEST CORAZ GORZEJ. PROSZĘ O POMOC! BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA JAKĄKOLWIEK…
- Witam, od jakichś 2 tygodni, mam problem z kciukiem a dokładnie miedzy podstawą kości śródręcza a kością czworoboczną mniejszą (przynajmniej tak mi się wydaje :) nie pamiętam niestety w jakich okolicznościach ból nastał ale z dnia na dzień jest coraz gorzej, w stanie spoczynku ból jest w miarę…
- Witam mam pytanie w badaniu wykryto u mnie w gardle streptococcus b-hemolityczny gr.c i candidie albicans nie wiem gdzie się z tym udać ,zęby to wyleczyć(lekarz zaproponował antybiotyk i usunięcie migdałków)-proszę o pomoc.
- Dzień dobry, Mam problem od tygodni z tylu głowy/z boku mam jakby ucisk trwa od 4 sekundy i puszcza i tak cały dzien .... co jakiś czas czasem co godzinę czasem cześciej Bardzo sie boje, ze moze być to cos poważnego Proszę o pomoc
- Witam, mam pytanie jeśli jest nerwoból z prawej strony pleców czy w jakiś sposób można to wyleczyć odpowiednim leczniczym masażem. Dziekuję
- Dzień dobry Mam przewlekłe problemy z infekcjami oraz nadżerką. Chciałabym umówić się do Pani na wizytę. Widziałam ze prowadzi Pani Praktykę Indywidualną czy w związku z tym wymazy wykonuje się w niezależnym laboratorium? Chciałam także zapytać o cenę wizyty oraz ewentualnie właśnie wymazu i…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.