Czy to Nerwica Lekowa.

7 odpowiedzi
Witam.Mam 28 lat. Moj problem zaczal sie 8 lat temu. Zaczelo sie od dusznosci, myslalem ze sie udusze. Robilem badania kardio i wszystko bylo ok. Krew tez. Do tej pory mam dusznosci,niepokoj, ze zaraz umre lub sie udusze. Ciagle koszmarne mysli o czyms co moze sie wydarzyc w danej sytuacji. do tego wystepuje panika ,szybkie bicie serca i plytki oddech, probojac brac gleboki oddech. Jesli czegos sie podejme odrazu mysle negatywnie, ze mi sie nie uda. Dusznosci i niepokoj, szybsze bicie serca wystepuja w roznych sytuacjach czy to zapachy, nawet ugryzienie komara, swedzenie.Niepokoj, negatywne mysli towarzysza mi od rana do wieczora, ciagle myslenie o oddychaniu, mysli o tym co juz bylo a nie o tym co bedzie. Pozdrawiam i
Witam,
Oczywiście wskazana jest psychoterapia. Jeśli jeszcze jej Pan nie podjął wskazane by znalazł Pan odpowiedniego specjalistę bądź Poradnię Zdrowia Psychicznego i rozpoczął leczenie.
Pozdrawiam
JR

Szanowny Panie
Objawy, które Pan opisuje są charakterystyczne dla zaburzeń lękowych. Z opisu wnioskuję, że ich nasilenie wyraźnie utrudnia Panu codzienne funkcjonowanie i jest przyczyną cierpienia. Biorąc pod uwagę, że objawy towarzyszą Panu już 8 lat myślę, że czas podjąć działania, aby się z nimi rozstać.
W przypadku zaburzeń o tym charakterze jedną z metod leczenia o dużej skuteczności jest psychoterapia. W niektórych przypadkach istnieje konieczność wsparcia farmakologicznego szczególnie na początku procesu terapii. Wówczas poza psychoterapią potrzebna jest konsultacja u lekarza psychiatry. O szczegółach możemy porozmawiać w trakcie rozmowy konsultacyjnej na którą Pana zapraszam.

Pozdrawiam
Katarzyna Nowakowska-Domagała
Witam,
Powyższe objawy są niepokojące i na pewno bardzo męczące, szczególnie jeśli doznaje ich Pan codzienne. To może być nerwica, jednak nie jest możliwe jej stwierdzenie korespondencyjnie. Taka diagnoza wymaga osobistego z Panem kontaktu i rozmowy. Zalecam udać się do lekarza psychiatry i do psychoterapeuty, najkorzystniej jest w tej sytuacji być pod opieką obu specjalistów. Psychiatra dobierze leki aby zmniejszyć objawy utrudniające codzienne funkcjonowanie. Psychoterapeuta zaś pomaga znaleźć źródło objawów i rozwiązać przyczynę. Domyślam się, że bardzo Pan cierpi dlatego jeszcze raz zachęcam do sięgnięcia po pomoc i wsparcie w odnalezieniu równowagi oraz spokoju.

Pozdrawiam i zapraszam do gabinetu w Gdańsku Oliwie,
Agnieszka Złotowska
Witam,

Powinien Pan się zgłosić na kompleksową diagnostykę, żeby wykluczyć przyczynę somatyczną. Z tego co Pan pisze to można przypuszczać, że mamy do czynienia z zaburzeniami lękowymi z napadami lęku (epizodyczny lęk paniczny) – polegają na nawracających niezależnie od konkretnej sytuacji napadach bardzo silnego lęku aż do poczucia przerażenia z wyraźnymi objawami wegetatywnymi (duszność, szybkie bicie serca, kołatania serca, ból w klatce piersiowej, zawroty głowy). Może towarzyszyć temu strach przed utratą kontroli, przed śmiercią, przed „zwariowaniem”, a także poczucie omdlewania (lub strach przed omdleniem). Możliwa terapia: farmakoterapia(ograniczona czasowo) i psychoterapia lub sama psychoterapia.

Adam Zawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan
Witam serdecznie. Jeżeli "wszystko jest OK i " to wymienione symptomy mogą świadczyć o
zespole lęku uogólnionego czyli nerwicy lękowej. Prawdopodobnie nerwica ta rozwijała się już kilka lat bez przeciwdziałania farmakologicznego lub takowe nie zadziałało. Jeżeli tak jest to proszę jak najszybciej zamówić sobie wizytę u psychoterapeuty. Na tę chwilę to najważniejsze. Powinno pomóc aczkolwiek nie natychmiast. Pozdrawiam serdecznie
Witam,
Sądzę po Pana szczegółowym opisie objawów, że Pan mocno cierpi. Proszę zgłosić się na psychoterapię, to naprawdę Panu pomoże, poczuje Pan ulgę, a z czasem intensywność tych objawów minie. Gdzieś jest źródło takiego stanu i naprawdę warto się temu przyjrzeć, by lepiej się Panu żyło.

Pozdrawiam i życzę dobrej psychoterapii :-)
Z opisu problemu wynika, że mogą to być objawy nerwicy lękowej. Zachęcam do kontaktu z psychologiem żeby wypowiedział się w tej kwestii. Proponuję terapeutę z nurtu poznawczo-behawioralnego lub Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Pozdrawiam serdecznie Magda Szweda