czy to nerwica czy jakaś poważna choroba

6 odpowiedzi
Witam, wszystko zaczeło się w kwietniu tego roku od zawrotów głowy, i zaburzeń równowagi, dostałam skierowanie na usg tętnic szyjnych i tk głowy, tk wyszła w porządku a na usg tętnic szyjnych wyszły guzy na tarczycy ( łagodne), ale od tego wszystko się zaczeło że zaczelam sobie wszędzie wmawiać raka, że umrę, że mam przerzuty do kośći, nie mogę normalnie funkcjonować, potem zaczeło mnie boleć wszystkie kośći, następnie brzuch pod lewym żebrem, poszłam na gastroskopie, wszystko ok, następnie, bolało mnie w lewej pachwinie, zrobiłam dwa razy usg brzucha, kolonoskopie, badanie krwi i moczu , badanie ginekologiczne plus usg dopochwowe, nic nie wyszło teraz od dwóch miesiecy mam bóle krzyża z promieniowaniem na kość ogonową i wyczytałam że to może być struniak kośći krzyżowej, nie mogę spać ,ciągle placze, boł jest codziennie że czasem nie mogę funkcjonowac.
Szanowna Pani, zapraszam na konsultację, gdyż u Pani należy przeprowadzić dokładną diagnostykę i zastosować kompleksowy program terapii .Może rozwijać się m.in. depresja powikłana bólem psychogennym. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, objawy, o których Pani pisze mogą wynikać z lęku, ciało reaguje na emocje różnymi dolegliwościami, w tym także bólem. Niekoniecznie musi to być choroba, o której Pani pisze. Polecam udać się na konsultację psychiatryczną. Wszystkiego dobrego.
Witam,
Proszę poradzić się psychiatry, może dać leki, które działają przeciwbólowo i przeciwlękowe, dodiagnozuje i pokieruje jakie są opcje leczenia.
Pozdrawiam,
Joanna Cyza-Ślązak.
Witam!
Ma Pani typowe objawy nerwicy hipochondrycznej, mnożenie w nieskończoność badań wyjaśniających Pani obawy zdrowotne niczego samo nie zatrzyma, będą cały czas powstawały nowe "zagrożenia" na skutek lęku o własne zdrowie. Należy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, ocenią poziom lęku, podatność na sugestię i zaproponują leczenie: psychoterapia z lekami p/lękowymi, w razie potrzeby zmodyfikują i dostosują indywidualnie leczenie. Jeżeli na NFZ są kolejki to można skorzystać z pomocy komercyjnej.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.
Z Pani dramatycznego listu wynika, iż doznaje okresowych nasilonych bólów bez konkretnej zdiagnozowanej przyczyny przy braku ewidentnej patologii w badaniach dodatkowych. Trapi się Pani tym a myśli krążą tylko wokół kolejnych ewentualnych schorzeń. W takich przypadku trzeba udać się do psychiatry który wypyta o funkcjonowanie obecne jak również to sprzed okresu w którym zagościł dręczący Panią ból. Współczesne leczenie psychiatryczne dysponuje środkami które wpływają na poprawę psychicznego samopoczucia jak również niwelują ból. To przyczyni się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.
Potrzebna jest konsultacja psychiatry. Objawy mogą sugerować najprawdopodobniej depresję lub zaburzenia nerwicowe/lękowe.