Czy to może być torbiel?

11 odpowiedzi
Od prawie tygodnia boli mnie całe podbrzusze. Obydwa jajniki naraz, jest mi niedobrze, mam gazy, wzdęcia. Ból brzucha jest bardzo silny. Byłam u lekarza, ale w badaniu ginekologicznym i USG nic nie stwierdzono, oprócz ciałka krwotocznego. Jestem już sporo czasu po owulacji. Nie jest to też bol typowy dla bolu przed okresem. Co to może być?
Witam. Szanowna Pani, bez osobistego badania nie mogę jednoznacznie stwierdzić co Pani dolega. Objawy bólowe mogą towarzyszyć obecności torbielki krwotocznej, mogą również występować w przebiegu innych stanów. Polecam kontakt z lekarzem i ponowną ocenę. Pozdrawiam.

Witam,

bez badania nie jestem w stanie stwierdzić co może Pani dolegać.
Pozdrawiam
niestety bez badania nie umiem postawić diagnozy, proszę zasięgnąć porady lekarza rodzinnego, a jeżeli zajdzie taka konieczność, jeszcze raz ginekologa
W takiej sytuacji proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Dziękuję za zadane pytanie. Bez badania ginekologicznego nie jest możliwa diagnoza. Przy braku poprawy lub utrzymujących się dolegliwościach powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Szanowna Pani Jestem "porażony", że Panie próbują rozwiązać tak zwane stany nagłe, a za taki uznaję Pani przypadek: pierwsze: przestrzegam przed jednoznacznym "posądzeniem" jajników o przyczynę bólów, które Pani zgłasza. Drugie: dla mnie jest oczywiste: Pani ma dolegliwości, NIEJASNE ( przewód pokarmowy?, narząd rodny?, drogi moczowe?), zgłasza się Pani na SOR, tam chirurg/ginekolog/gastrolog starają się rozwiązać problem. To jedyna sensowna droga, nie internet na rozwiązanie Pani problemu
Dzień dobry, dziękuję za zadane pytanie. Niestety w tej formie nie mogę udzielić Pani informacji o przyczynie dolegliwości. Wymaga to badania. Pozdrawiam i zapraszam
Witam
W podbrzuszu są również inne narządy, skoro ginekolog wykluczył schorzenia ginekologiczne, warto udać się do innego specjalisty, może to być choroba układu pokarmowego lub moczowego, ew. tło psychogenne.Warto zrobić zwykłą morfologię, białko CRP aby wykluczyć stan zapalny na początek.
Dzień dobry. Ciałko krwotoczne może ulec przekształceniu w torbiel i to ona może być przyczyną dolegliwości. Należy powtórzyć USG po miesiączce a w przypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości takich jak silne bóle podbrzusza zgłosić się na pilną konsultację. Pozdrawiam KW
Szanowna Pani,
Być może jest to efekt podrażnienia otrzewnej przez niewielką ilość krwi wskutek krwawienia do jamy otrzewnej z krwotocznego ciałka żółtego. Inna możliwość to zapalenie otrzewnej miednicy mniejszej. Czasami do postawienia rozpoznania jest potrzebna diagnostyczna punkcja jamy Douglasa albo laparoskopia. Jeśli ból jest do wytrzymania a poziom hemoglobiny nie spada, i nie ma cech infekcji, można przyjąć postawę wyczekującą. Może mieć też sens obserwacja w warunkach szpitalnych. Niestety, nie da się postawić rozpoznania korespondencyjnie... Konsultacje lekarzy innych specjalności mogą ułatwić rozpoznanie.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
CS
Można się skonsultować jeszcze z chirurgiem czy to nie jest zapalenie wyrostka robaczkowego lub gastrolog.