Czy to już czas na wizytę u lekarza?

4 odpowiedzi
Dzień dobry, pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki był 2września. Zrobiłam dwa testy ciążowe i wyszły pozytywnie . Czy to już czas na wizytę u lekarza ?
Witam !
Ciąża jest wykrywalna w USG 5i pół tyg licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki ; tzn .- powinna Pani udać się do swojego lekarza nie wcześniej niż 9 pażdziernika

Jacek Domarańczyk

Wizyta powinna być ok. 2 tygodnie po zatrzymaniu miesiączki - ale w szczególnych wypadkach wcześniej. Oczywiście , jeżeli niepokoisz się o ciąże ( z różnych powodów) - lekarz przyjmie Cię w każdej chwili
Witam,
Sądzę, że na wizytę może Pani umówić się w połowie miesiąca, w okolicy 6 tygodnia po ostatniej miesiączce
Z wyeazami szacunku
dr Dawid Serafin
Na pierwszą wizytę zdrowa kobieta zgłasza się 2-3 tyg. po zatrzymaniu misiaczki. Jeśli żle się czuje lub choruje na choroby przewlekłe, przyjmuje jakieś leki to powinna się zgłosić zaraz po zatrzymaniu miesiaczki. Przypominam o suplementacji kwasu foliowego 1x1 tabl. przez pierwsze 3 m-ce.