czy to jest zmiana złośliwa

6 odpowiedzi
Prosze o interpretacje wyników /czy to są zmiany nowotworowe o podłożu łagodnym czy złosliwym.
Dwa niewielkie węzły chłonne z zachowaną strefą B z obecnością pobudzonych ośrodków rozmnażania (CD20,dcl-6+) CD23+w sieci komórek dendrytycznych. Zatoki rdzeniowe i miejscami zatoka brzeżna o poszerzonym świetle (CD31+) zawieraja małe limfocyty B(CD20+) i T (CD3+) oraz histiocyty (MAC387+).Morfologicznie w obu węzłach niespecyficzne zmiany odczynowe. Jest to wynik badania histopatologicznego na który nie udzielono mi jednoznacznej odpowiedzi.
Proponuję konsultację onkologa lub hematologa. Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie

Witam
Sugeruję skierować to pytanie do specjalisty onkologa.
Pozdrawiam
"...Niespecyficzne zmiany odczynowe"... Raczej nie nowotwór, ale powinien wypowiedzieć się patomorfolog, który oceniał szkiełka.
Witam,
powyższe dane nie wystarczają do wystawienia diagnozy. Nie wiemy skąd pobrano węzły, na co pacjent choruje, ile ma lat.
Najlepiej ja Państwo pójdziecie do poradni onkologicznej i tam otrzymacie wyczerpującą odpowiedz.
Pozdrawiam M.Garbień
Witam, nie znam historii choroby, objawów, ani powodu z jakiego zostały usunięte węzły chłonne. Najpełniejsza informacja będzie pochodziła od chirurga operującego lub lekarza prowadzącego. Pozdrawiam.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć.