Czy to jest depresja ?

6 odpowiedzi
Dziendobry od dluzszego czasu stalam sie obojetna na wszystko nic mnie nie cieszy nawet wlasne dziecko a nawet zaczynam omijac je mam problem tez z pamiecia i koncentracja nie wiem co mam robic tak dalej nie da sie zyc jest okropnie czuje sie jak roslina ktora nie ma juz emocji
Oczywiście, że może nią być. Do postawienia diagnozy potrzebne jest dokładne badanie psychiatryczne. Zapraszam do poradni Profi-Med w Lublinie,

Proszę jak najszybciej udać się do psychiatry, po badaniu odpowie co Pani dolega i zaleci leki. Nie warto tracić czasu na chorowanie:).Pozdrawiam
Witam, tak to mogą być zaburzenia depresyjne, proszę jak najszybciej zgłosić się na wizytę do psychiatry- włączy leki, dzięki którym wszystko wróci do normy. Zaburzenia funkcji poznawczych (pamięci, koncentracji, etc) są związane z zaburzeniami nastroju, po leczeniu wszystko wróci do normy. Z listu wynika, że odczuwa Pani duży dyskomfort, wymaga Pani specjalistycznej pomocy, leczenie jest nieodzowne, niestety nie ma co oczekiwać, że "samo minie". Pozdrawiam.
Mogą to być objawy depresyjne. Proponuje wizytę u lekarza psychiatry. Potrzebna jest odpowiednia diagnostyka i ew. leczenie.
Witam!
Wskazana konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, po wykonaniu podstawowych badań laboratoryjnych z poziomami: cukru, TSH, elektrolitów, kwasu moczowego, hormonów płciowych; badaniu neurologicznym, EEG, ustalenie diagnozy. Wskazane oznaczenie profilu osobowości, poziomu lęku i podatności na sugestię. Oczywiście przedstawione przez Panią objawy mogą sygnalizować depresję i wówczas należy ją leczyć. Leczenie kompleksowe: leki p/depresyjne, psychoterapia i ew. stabilizatory napędu i nastroju. Sprawa jest do załatwienia. Proponowane na wstępie badania diagnostyczne mają na celu wykluczenie ew. choroby somatycznej. W zależności jaki typ depresji zostanie rozpoznany, możliwe są różne modyfikacje leczenia, np. fototerapia, TMS, stymulacja nerwu błędnego i wiele innych (zależy to od ośrodka akademickiego).
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.
W kilku zdaniach opisała Pani depresję z którą musi się zmagać. Jest to okres w którym nic się nie chce, do wszystkiego trzeba się zmuszać, rzeczy które kiedyś sprawiały dużo przyjemności teraz są obojętne. Do tego dochodzi obojętność wobec dziecka jakże to musi być bolesne dla matki. Nie ma na co czekać trzeba wdrożyć leczenie farmakologiczne które sprawi, iż zmieni Pani postrzeganie własnej osoby oraz świata. Depresja nie wybiera to również choroba młodych kobiet, matek które zamiast się cieszyć macierzyństwem oraz mięć wewnętrzną siłę na sprostanie jego trudów są pochłaniane przez bezkres depresji. Proszę pilnie udać do poradni po niezbędną lekową pomoc!