Czy to insulinooporność?

6 odpowiedzi
Moim problemem jest nieregularne miesiączkowanie, po zaleconych badaniach wyniki prezentują się następująco.
Glukoza: na czczo - 84 mg/dl, po 1h - 132 mg/dl, po 2h - 79 mg/dl. Insulina: na czczo - 11,6, po 1h - 144,1, po 2h - 72,5. W dodatku testosteron wysokości 52,45 (norma do 56,94). Czy jest to insulinooporność? I czy w tym wypadku odpowiednim rozwiązaniem jest przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zaleconych przez ginekologa w celu obniżenia testosteronu?
Tak, wyniki wskazują na insulinooporność. Należałoby dokładnie przeprowadzić u Pani wywiad, badanie przedmiotowe i rozpocząć leczenie odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym oraz lekami zmniejszającymi insulinooporność. Pozdrawiam serdecznie

Witam. Przede wszystkim ma Pani zespół policystycznych jajników i to z tego powodu lekarz zleca Pani leczenie hormonalne. Insulinooporności jest niestałym elementem PCOS. Jej obecność stwierdza się gł. w oparciu o wywiad i badanie a nie wyniki z laboratorium, choć w Pani przypadku są przesłanki, że stan ten Pani dotyczy.
Wyniki wskazują na insulinooporność. Nie mogę się ustosunkować do zaleconego leczenia, ponieważ leczenie zlecać można wyłącznie po osobistym badaniu pacjenta.
Witam. Wyniki mogą wskazywać na insulinooporność. Konieczne jest również wdrożenie aktywności fizycznej i odpowiednich zmian w żywieniu. Pozdrawiam.
Wskaźnik Homa IR wskazuje na niewielką insulinooporność.trzeba coś więcej niż tabletki antykoncepcyjne.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Ilość pytań o insulinooporność jest bardzo duża. W takich przypadkach bez zbadania pacjenta, zebrania pełnego wywiadu nie ma łatwych odpowiedzi. Być może ma Pani cechy insulinooporności, jednak większość osób źle się odżywiających, z nadwagą , otyłością, ma takie cechy również. Nie zawsze wykładnik insulinooporności w badaniu laboratoryjnym pokrywa się ze znaczeniem klinicznym. Często w kolejnych badaniach wyniki oznaczeń insuliny są już inne. Jedno co można na podstawie ww badań powiedzieć- to nie ma Pani w chwili obecnej zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Na pytanie czy powinna Pani stosować tabletki antykoncepcyjne celem obniżenia poziomu testosteronu odpowie najlepiej ginekolog- endokrynolog.