Czy to endometrioza czy wyrostek

5 odpowiedzi
Witam. Mam pewien problem otóż bardzo często kłuje mnie po prawej stronie i teraz pytanie jak sprawdzić czy to jajnik czy wyrostek i czy ginekolog może wypisać skierowanie na operacje usunięcia wyrostka ? Dodam że boli od kilkudziesięciu lat zaliczyłam już wszystkich ginekologów w mojej okolicy i rzekomo wg nich ginekologiczne ok więc czemu boli ? Jeżeli to wyrostek to jak mogli tego nie zauważyć ? Pytanie co mam robić ? Oczywiśćie ból mam nie tylko po prawej stronie ale też po lewej plus ból skurcze kłucie macicy. Te bóle i skurcze macicy mam cały rok obojętnie w którym dniu cyklu jestem.
Więc w końcu dlaczego boli mnie ?
Czy mam endometriozę czy wyrostek ?
Dodam że mam 25 lat a te bóle mam od 12 r.ż oczywiście byłam u ginekologa ale on sam nie wie jak uśmierzyć ten ból.
Jakie są w ogóle metody uśmierzania przewlekłego bólu ?
Przyczyn bólów podbrzusza może być wiele.Napewno nie jest to rąk jajnika.Jeżeli nie można ustalić przyczyny można zaplanować laparoskopę.Zapraszam na konsultacje.

Szanowna Pani, ponieważ dotychczasowe próby wyjaśnienia przyczyny Pani dolegliwości zawiodły, być może należałoby Panią skierować na diagnostyczną laparoskopię. W trudnych diagnostycznie sytuacjach ma sens badanie i leczenie interdyscyplinarne, to jest z udziałem lekarzy różnych specjalności. Pisze Pani, że chodziła do ginekologów. Może należałoby zasięgnąć opinii chirurga? Czasami ma nawet sens wizyta u psychiatry, gdyż niewyjaśnione stany bólowe mogą byś wynikiem nie zdiagnozowanej depresji. Leczenie bólu zależy od jego przyczyny, chociaż można stosować objawowo różne leki przeciwbólowe. Załączam ukłony,
Witam,
Zapalenie wyrostka robaczkowego jest z reguły stanem ostrym wymagającym pilnej interwencji chirurgicznej. W Pani przypadku proponowałbym laparoskopię diagnostyczną aby potwierdzić lub wykluczyć endometriozę i/lub rozpoznać inne ginekologiczne przyczyny dolegliwości.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
dobry wieczór,
należy wykluczyć choroby jelit. skurcze związane z brakiem elektrolitów, przygladnąc się Pani stanowi emocjonalnemu, odwiedzić gastroenterologa, rzucić palenie tytoniu. w ostateczności laparoskopia. ale zacząłbym od 2-3 szklanek soku pomidorowego, buskopanu, metoclopramidu. wykluczenie robaczyc i chorób pasożytniczych przewodu pokarmowego leczenie bólu przewlekłego to rozległy temat.
pzdr artur mazur kalisz
Przewlekłe bóle miednicy mniejszej kwalifikują się do laparoskopii diagnostycznej. Ostre zapalenie wyrostka wymaga pilnej operacji i choroba ma swoją dynamikę. Endometrioza ma swoje objawy charakterystyczne ale warto ją potwierdzić laparoskopowo, ponieważ wymaga wówczas długiego leczenia hormonalnego. BD