Czy to depresja ? Jak se z tym radzić ?

11 odpowiedzi
Witam . Od jakiegoś czasu mam problemy w pracy , początkowo ich nie zauważałam później nie chciałam ich po prostu widzieć . Wszystko co robię wiecznie słyszę że jest źle , coraz więcej pracy jest na mnie nakładane , dni wolnych coraz mniej a nawet jak są dzwonią i tak z pracy nawet na urlopie . Zaczełam miewać zawroty głowy , ze stresu często boli mnie brzuch oraz głowa. W bardziej stresowych sytuacjach czuje jak drżą mi dłonie . Potrafię zamknąć się w łazience i płakać ponieważ nie chcę by inni widzieli mój stan. Po jakimś czasie problemów w pracy zaczęło się także robić nie ciekawie w domu ponieważ chodzę zestresowana , bez siły i chęci na cokolwiek . Czy to depresja ? Jak se z tym radzić ?
Myślę że dobrze byłaby zgłosić sie do lekarza psychiatry,trzeba wykluczyc podłoże somatyczne złego samopoczucia a następnie uszczególowić wywiad celem postawienia trafnej diagnosy,objawy o których pani pisze mogą byc objawem co najmniej kilku chorób i zaburzeń.pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

zdecydowanie doradzam wizytę u psychiatry i rozpoczęcie leczania. mój bezpośredni nr- jeżeli Pani się zdecyduje znajdzie Pani w internecie badz proszę umówić się przez portal. pozdrawiam
Witam,
Opisuje pani różnorodne objawy, a trudno jest postawić diagnozę korespondencyjnie. Relacjonowane przez panią dolegliwości nie koniecznie świadczą o depresji. Psychiatria proponuje dwie podstawowe metody leczenia, czyli leki i/lub psychoterapię. Proponuję odbyć konsultację u lekarza psychiatry, najlepiej takiego z przeszkoleniem psychoterapeutycznym żeby ustalić prawidłowe rozpoznanie i by mogła pani usłyszeć o leczeniu możliwym do zastosowania w pani sytuacji.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Droga Pani! Tak, to może być depresja. Prawdopodobnie sama sobie Pani z tym nie poradzi. Trzeba udać się po pomoc do specjalisty. Najlepiej do psychiatry. Niech Pani nie boi się wizyty tam. Choć sama Pani musi wybrać: czy bardziej Pani cierpi z powodu objawów czy z powodu lęku przez lekarzem. Można Pni pomóć!
Reaguje Pani na trudną sytuacją w pracy, nie umie Pani sobie z nią poradzić, postawić granicy działaniom przełożonym. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry, który zaleci odpowiednie postępowanie.
Serdecznie witam,
od razu uprzedzę, że nie odpowiem Pani na postawione pytania. Po diagnozę depresji może się Pani udać do psychologa, nikt takowej nie powinien stawiać na podstawie opisu tutaj na portalu.
Natomiast rozumiem, że jakkolwiek by tego stanu nie nazwać chce Pani sobie lepiej radzić z tym co obecnie dzieje się w Pani życiu, a szczególnie w pracy i w konsekwencji w domu. W poszukiwaniu tego jak sobie radzić mogę Pani pomóc. Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W jaki sposób potrafi Pani się zrelaksować, odprężyć?
Co kiedyś robiła Pani , co Pani pomagało czuć się lepiej?
Zapraszam na rozmowę w celu przyjrzenia się i znalezienia rozwiązań dla lepszego życia.
Żyje Pani w ciągłym stresie, który odbija się nie tylko na pracy, zdrowiu lecz również na rodzinie. Taka sytuacja tylko będzie pogarszała Pani stan. Czy jest to depresja? jednoznacznej odpowiedzi nie umie udzielić gdyż nie widziałam Pani i nie rozmawiałam z Panią. Jest to na pewno trudna sytuacja w której mam poczucie, że jest Pani sama. Myślę że warto skorzystać z pomocy specjalisty psychoterapeuty. Razem będziecie mogli przyjrzeć się temu co dzieje się w Pani życiu i znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam
Witam. Być może to kwestia braku umiejętności wyrażania uczuć a co za tym idzie wyrażania swojego zdania, stawiania granic, bycia asertywnym. Bez tych umiejętności człowiek jest narażony na podporzadkowanie pod oczekiwania innych. Myśle, ze warto byłoby w procesie psychoterapii przyjrzeć się bliżej skąd ta blokada na ochronę siebie. Jest dużo cierpienia w tej treści także sądzę, ze wizyta u psychoterapeuty byłaby dobrym krokiem.
To może być depresja. Wymaga diagnozy. I o ile tak jest to leczenia. Depresja jest wyleczalna i nie musi niszczyć Pani żacia.
Dzień dobry.Przedstawiona przez Panią sytuacja może wskazywać na przemęczenie nadmiarem obowiązków .Pojawiające się dolegliwości fizyczne w postaci zawrotów głowy, bólu brzucha mogą mieć z tym związek.Tłumienie w sobie uczuć i chęć ukrycia przed innymi obniżonej formy jeszcze utrudniają Pani stan.Warto skorzystać z porady lekarza,by wykluczyć przyczyny somatyczne a także porozmawiać z psychologiem, psychoterapeutą by rozpoznać co jest przyczyną Pani trudności natury psychologicznej i jak może Pani sobie z nimi poradzić.Na pewno warto zadbać o siebie korzystając z porady specjalisty.Pozdrawiam.Izabela Kuminiak