czy to depresja?

3 odpowiedzi
Dzień dobry. myślę, że mam ze sobą problem. Ponieważ nie potrafie sobie sama pomóc, zdecydowałam się do Pani napisać. Miewam w swoim życiu okresy kiedy stale płacze, miewam myśli o śmierci, czasem myślę o samobójstwie. Jednak nie wystarcza mi odwagi na taki krok, próbowałam się ciąć, ale jestem zbyt słaba na taki krok. Jednak stosowana w takich trudnych chwilach autoagresja daje mi ulgę, chwilową niestety. Nie wiem skąd się bierze mój depresyjny stan, nie potrafię tego wytłumaczyć, po prostu niekiedy nagle ogarnia mnie przerażający smutek i zdołowanie, czuje że jestem sama z moimi myślami, nie mam nikogo komu mogłabym o tym powiedzieć. Nie wiem co robić, takie chwile "dołka" są dla mnie wyczerpujące psychicznie. Ten stan zdołowania zwykle nie trwa długo, utrzymuje się tydzień, maksymalnie dwa i przechodzi.. do następnego razu. Czyli średnio raz w miesiącu
Witam. Trudno diagnozować przez internet, Pani symptomy mogą wskazywać na depresję ale nie musi to byc "to". Z pewnością warto byłoby skonsultować się z psychiatra, zwłaszcza ze wzgledu na myśli samobójcze i skłonność do zachowań autoagresywnych. Moze tez Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Gorąco zachęcam do kontaktu ze specjalista, niech Pani nie zostaje z tym sama. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Sugerowałaby, aby Pani zgłosiła się do specjalisty tz lekarza lub psychologa/ psychoterapeuty. W wypowiedzi Pani jest wiele niepokojących stwierdzeń, które wskazują na to, że potrzebuje Pani pomocy specjalistycznej. Moja odpowiedź przez internet nie da Pani satysfakcjonującej pomocy. Zalecam kontakt bezpośredni z profesjonalistą.
Dzień dobry,
Dobrze że Pani pisze. Opisane przez Panią objawy są niepokojące, powodują Pani cierpienie i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Wygląda na to, że przeżywa Pani chwile silnego napięcia, które jeszcze nie jest dla Pani zrozumiałe i nie bardzo Pani wie, jak sobie z tym poradzić. Autoagresja, jak już Pani zauważyła, niczego nie rozwiązuje. Nie musi Pani być z tym wszystkim sama. Myślę, że właściwym kierunkiem, jaki Pani obrała, jest skorzystanie z pomocy. Żeby dokładnie określić co Pani jest i jaka forma terapii będzie dla Pani najbardziej odpowiednia, potrzebna jest osobista konsultacja, do której Panią zachęcam. Podczas osobistego spotkania możliwe jest zbadanie szerszego kontekstu w jakim te stany występują, a także nawiązanie kontaktu, który może przejść w relację terapeutyczną. Proszę nie zwlekać i zadbać o siebie.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.