Czy to depresja ?

10 odpowiedzi
Witam . Mam 21 lat. Podejrzewam że mam depresję . Od około 2 lat ciągle jestem zmęczona, nic mi się nie chce , najchętniej nie wychodzilabym z domu czy z łóżka . Czasami mam myśli samobójcze. Jestem drażliwa , przygnebiona, placzliwa . Czesto boli mnie glowa i zimno mi. Od 3 miesięcy jestem mamą i czasami własną corka denerwuje mnie tym ze płacze . Sa też dni ze mam pełno energi i wszystko chce mi się robić .
Witam, objawy o których Pani pisze mogą sugerować zaburzenia nastroju, zaburzenia depresyjno- lękowe, dystymię. Ale też pewne objawy- osłabienie, uczucie zimna mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy, albo też- częstą po porodzie- niedokrwistość. Radziłabym więc zarówno diagnostykę w POZ- badania laboratoryjne, ocenę ogólnego stanu somatycznego, jak i wizytę u psychiatry. Jeśli karmi Pani córeczkę naturalnie, to z włączeniem leków przeciwdepresyjnych trzeba będzie poczekać do zakończenia laktacji. Pozdrawiam.

Opis może odpowiadać objawom depresyjnym. Proponuje zgłosić się do lekarza psychiatry. Konieczna będzie odpowiednia diagnostyka i najpewniej leczenie. Objawy tego typu da się leczyć skutecznie.
Witam. Proszę rozwiązać test na mojej stronie www, powinien nieco Panią ukierunkować.
Poza tym proponuję konsultację psychiatryczną.
Pozdrawiam.
To się nie da korespondencyjnie roztrzygnąć. Trzeba przyjechać i skonsultowac się w gabinecie. Z Pani kierunku jeździ dużo osób. Pozdrawiam. Dr med. Piotr Pankiewicz
Powinna Pani zgłosić sie do psychiatry psychologa,trzeba wykonać diagnostykę i ocenić aktualny stan psychiczny-jesli jest pani świeżo upieczona mamą jest Pani w grupie zagrożonej depresja poporodową-stan taki ma nie tylko zły wpływ na Panią ale również na niemowlę.pozdrawiam i zachecam do szybkiego zgłoszenia sie do lekarza
Witam,
Opisywane przez panią objawy nie stanowią typowej manifestacji zespołu depresyjnego za to mogą świadczyć o innych zaburzeniach psychicznych. Celem poznania prawidłowej diagnozy, proszę się zgłosić na osobistą konsultację z psychiatrą.
Witam,
opisane przez Panią objawy faktycznie mogą wskazywać na stan depresyjny. Występowanie myśli samobójczych powinno skłonić do jak najszybszej pomocy u lekarza psychiatry i podjęcia odpowiedniego leczenia- tym bardziej w obliczu nowej roli życiowej, w której Pani się teraz znajduje.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl
Witam.Zachęcam do skorzystania z bezpośredniej porady lekarza psychiatry,psychoterapeuty.Wskazane objawy z pewnością sa dla Pani uciązliwe.Może Pani sobie pomóc i odzyskać zadowolenie z życia i macierzyństwa.Warto nie odkładać wizyty.Pozdrawiam Izabela Kuminiak
Diagnoza jest niezbędna i o ile jest to depresja wymaga adekwatnego leczenia.
Tak, mogą to być symptomy zaburzeń depresyjnych, dystymii, choroby afektywnej dwubiegunowej lub innych. Sugerowałbym wizytę u psychiatry, jednak przed nią proszę wykonać podstawowe badania laboratoryjne, a zwłaszcza poziom TSH.