czy to czerniak

2 odpowiedzi
witam
mam znamię w kolorze jasnobrązowym na którym jest mniejsze odstające ciemnobrązowe z którego wyrastają z 2 włoski. mam je od lat. ostatnio zauważyłem że zboku tego jasniejszego na granicy skóry pojawila sie odstająca biała krostla wyczuwalna pod opuszkiem? Czy mam się zacząc bać?
Dzień dobry,
zamiast rozmyślać i bać się o znamię- lepiej zgłosić się do dermatologa, który ocenia dermoskopowo znamiona i spać spokojnie.

Zapraszam na badanie dermatoskopowe .To (oprócz biopsji -jeśli wskazana) podstawa badania. Często krostka po prostu powstaje wskutek zapalenia mieszka wlosowego , jak w każdym innym miejscu na skórze. Zapraszam na badanie i usunięcie zmiany - "zwykłe laserowe" lub jeśli się okaże ,że będzie taka potrzeba , z wycięciem zmiany do badania.