Czy to atopowe zapalenie skóry?

1 odpowiedzi
„Witam.Panie doktorze mamy problem nie wiadomo czy dobrze zdiagnozowany przez dermatolog, ponieważ efektów leczenie nie widać. Nasz 7 miesięczny syn prawdopodobnie ma atopowe zapalenie skóry, ale zacznę od początku, kiedy miał 4 miesiące skończone podałam mu marchew i od tego się zaczęło wysypało go po całym ciele, krostki wszędzie małe drobne podawałam mu jeszcze kleik ryżowy. Lekarz pediatra przepisał be bilon dla alergików zeszło na jakiś czas, ale po miesiącu znowu wyszły krosty tym razem plamy gdzieniegdzie suche, a w środku krostki, na tę chwilę ma czasem więcej czasem mniej tak jak by uczulenie na szyi i karku, no i suchy bardzo brzuszek bez krostek. Zażywa syrop ketotifen hasco tabletki calcium pantothenicum jelfa i smarujemy go maścią loco id lipogram. Może też być uczulony na coś tak stwierdzono mam to wyśledzić, ale już wszystko analizuję i nie mogę dojść do tego, co źle robimy. Piorę w dzidziusiu prasuje ubranka, do picia daje wodę i mleko czasem herbatkę rumiankową albo owocową, do jedzenia banan (marchew i jabłko mamy wyeliminować) mleko 4,5 butelek po 150 180 ml, na obiad kurczak lub indyk lub inne mięso z ziemniakami dawałam przez dwa dni później obserwacja przez dwa dni i znowu podawałam przez 4 teraz podaje mięso i ryż, i obserwuje. Czasem podaje chrupka kukurydzianego. Ogólnie troszkę kiepski ma jadłospis, ale już sama nie wiem co podawać, żeby było dobrze. Spróbuję podać jajko w następnej kolejności. Kąpiemy go rzadko, bo tak nam kazano co dla mnie się dziwne wydało. Niczym innym go nie smarujemy tylko tą maścią w niczym nie kąpiemy tylko w samej wodzie bez żadnych płynów itd. zamyślam nad tym czy oby nie byłoby dobrze go kąpać w szarym mydle. Dodam jeszcze, że swędzi go brzuszek, a ja sama mam bardzo suchą skórę czy może odziedziczył po mamie :) taką przypadłość? I jeszcze chcę zapytać czy można dziecku zrobić jakieś badanie, żeby stwierdzić czy jest na coś uczulony? Bardzo, bardzo dziękuję.
Witam. Z opisu wynika, że rozpoznanie najpewneij jest postawione właściwie. Niestety AZS jest uciążliwe w leczeniu, nawraca i b. trudno jest wielu przypadkach znaleźć zasadniczą "przyczynę". Częto pozostaje postępowanie i leczenie objawowe w tym stałe natłuszczanie i nawilżanie skóry. Locoid jest lekiem do leczenia aktywnych zmian na skórze (zwykle okresowo), ale podstawą są maści i kremy obojętne tj służące do stałego nawilżania skóry. Na podstawie Pani opisu nie jestem pewny czy takowe są stosowane. Proszę na to zwrócić uwagę.