Moim problemem od kilku lat są pojedyncze pobudzenia komorowe i nadkomorowe w ilości do kilkudziesięciu dziennie na zapisie holtera ekg. Problem polega na tym iż są one bardzo odczuwalne i objawowe. Kilkukrotnie podczas napadu salv zatykało mi uczy i miałam mroczki przed oczami. Od roku miewałam epizody napadowej bigeminii komorowej i musiałam wzywać kilkukrotnie karetkę ze względu bardzo odczuwalnych pauz i dodatkowych kopniaków (nie ustępowały same). Takie napady zdarzają mi się podczas emocji, stresu, adrenaliny lub podczas wysiłku. Trwają do godziny po czym ustępują a następnie mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Byłam z tym problemem W poradni JP2 lecz holter wykazał zbyt małą ilość by można było z kimkolwiek o tym porozmawiać. Jestem przekonana, że jest to arytmia, która wymaga dalszej diagnostyki tak jak mój prowadzący kardiolog, który odesłał mnie dalej. Czy jest się w stanie podjąć zabieg ablacji lub badanie elektrofizjologiczne tylko przy napadowych arytmiach nie stałych lub inny rodzaj badania diagnostycznego w celu wykluczenia poważnego schorzenia serca? Dodam jeszcze, że od 5 lat przyjmuję leki które nie blokują skurczy. Proszę o radę.
lek. Tomasz Pawlik
lek. Tomasz Pawlik
Kardiolog, Internista
Toruń
Arytmie rzadkie ale objawowe są dużym problemem diagnostycznym i terapeutycznym. W medycynie diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Myślę ze nie ma takich sytuacji które były by bez wyjścia. Podstawą diagnostyki zaburzeń rytmu serca jest zawsze ustalenie ich przyczyny lub wykluczenie chorób groźnych i takie badania trzeba koniecznie wykonać. Sposób leczenia zależy również od miejsca gdzie położone jest źródło arytmii. Bez detalicznej analizy dokumentacji i zbadania pacjenta nic więcej nie można powiedzieć.

Specjaliści w zakresie leczenia: arytmia

Przemysław Wilczewski

Przemysław Wilczewski

Kardiolog, Internista

Gliwice

Aleksandra Latacz-Grzeszczak

Aleksandra Latacz-Grzeszczak

Internista, Kardiolog

Łaziska Górne

Mariusz Malicki

Mariusz Malicki

Kardiolog, Internista

Częstochowa

Jolanta Hewelke-Pałko

Jolanta Hewelke-Pałko

Kardiolog

Warszawa

Ewa Omelańczuk-Więch

Ewa Omelańczuk-Więch

Kardiolog

Warszawa

Tomasz Gutowski

Tomasz Gutowski

Internista

Myślibórz

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 5 pytań dotyczących usługi: arytmia

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.