Czy to Acne Inversa?

1 odpowiedzi
WitamOd ponad dwóch lat leczę u dermatologa ropnie podskórne na karku, jest już chyba kilka przetok, bo wysięki występują co jakiś czas w podobnych miejscach. Mam też zmiany pod pachami, które jednak jakiś czas temu ustały, ale ropnie na szyi, mimo czasowych zupełnych zaników powracają. Dermatolog mówi że to Acne inwersa. Ostatnio pojawiają się pojedyncze niewielkie ale lekko bolesne zmiany ponownie pod pachami. Nie jest to chyba jakaś bardzo intensywna postać tej choroby, bo czytałem o poważniejszych. Jednak nigdy nie miałem żadnych konkretnych badań o jakich czytałem. np bakteriologicznych czy wycinków. Dermatolog leczy mnie od dwóch lat Tetracykilną i Metronidazolem, dawało to czasem efekty, ale stany zapalne nawracają. Ostatnio odstawiłem tetracyklinę, nie widzę różnicy, zmiany są ale nie są bardziej intensywne. Zastosowałem ostatnio oczyszczanie organizmu 6-ścio tygodniowym postem warzywno-owocowym. Obecnie jestem nadal na diecie odkwaszającej i redukcyjnej ze względu na olbrzymią wagę ciała, która wg dotychczasowej diagnozy jest przyczyną występujących zmian skórnych. Na razie straciłem około 40 kg. Oczyszczanie organizmu i zdrowa dieta znacznie poprawiła stan mojej skóry, jednak zmiany na szyi i pod pachami mimo, że na jakiś czas zaczęły ostatnio ustępować to znowu powróciły. Nie było mnie stać na jakieś bardziej szczegółowe prywatne badania( bo te w ramach NFZ ograniczaj się jedynie do kontroli u dermatologa i wypisywania recept na tetracyklinę), gdyż mam niewielkie dochody ze względu na brak pracy z powodu ograniczeń jakie dotychczas miałem z powodu olbrzymiej otyłości. Jednak chciałbym uzyskać jakąś fachową poradę co mam dalej z tym robić i w związku z raczej zdrową dietą którą obecnie stosuję, a która już wyeliminowała kilka moich dolegliwości, spróbować również w końcu zacząć naprawdę leczyć ropnie na szyi i pod pachami.
Czy można stwierdzić czy to na pewno Acne inversa, jak mam dalej się leczyć i czy powinno się wyeliminować coś ze swojej diety co wzmaga tworzenie się tego typu stanów zapalnych?
Do kogo mógłbym udać się na ewentualną poradę, gdyż chyba dotychczasowe leczenie nie było tym jakie powinienem zastosować?
Bardzo proszę o odpowiedź.
To nie jest wazne jak nazwiemy teo schorzenie.ale jest ono zwiazane z Pana obnizona odpornoscia. Prosze konunuowac diete aby wrócic do prawidłowej wagi ograniuczyc cukier i tłuszcze polecam herbate z czystka,Zmiany mozna przemywać roztworem płynu Tanno Hermal kupionym w aptece.Prosze zaufać lekarzowi.Badania nie sa tu az takie potrzebne i mozna przypuszczać co wykaża.Pozdrawiam