Czy testy na nietolerancje pokarmowe mogą być przyczyną problemów z nadwagą?

1 odpowiedzi
Witam! Moja córka ma obecnie 24 lata i od dziecka ma problem z nadwagą. Mimo stosowania rożnych diet, konsultowanych z dietetykami, problem ciągle powraca. Córka jest insulino oporna, rozpoznano u niej PCOS. Cały czas szukamy jakiegoś skutecznego sposobu rozwiązania tej sytuacji, oczywiście z pomocą lekarzy, lecz bez skutku. Zainteresowały mnie testy na nietolerancje pokarmowe, chciałabym się czegoś więcej na ten temat dowiedzieć. Pozdrawiam.
Dobry wieczór,
ja wyznaję zasadę, że to diety odchudzające prowadzą do problemów z wagą. W walce z kilogramami dieta jest ważna, ale nie najważniejsza. Tym czasem zazwyczaj skupiamy się tylko na jedzeniu. Oczywiscie trudno stawiać diagnozę przez inernet, zastanawiam się czy insulinooprnośc jest skutkiem czy przyczyną nadwagi?
Co do Pani pytania odnośnie testów na nietolerancję. W swojej praktyce zauważyłam dużą zależnośc między nadawgą/otyłością a nietolerancjami. Limfocyty, które powinny zająć się niszczeniem bakterii, wirusów, "zajmują" się niestrawionym, nieakceptowanym przez nasze geny pokarmem, co w konsekwencji może skutkować nadwagą czy otyłością- to tak w dużym skrócie.
Często zdaża się, że po odstawieniu nietolerowanych pokarmów zaczynamy tracić na wadze. Po prostu dany pokarm blokował odchudzanie.
Poza tym, po otrzymaniu wyników, stosujemy indywidualny sposób żywienia, dobrany do konkretnej osoby a nie jakieś ogólne zasady.
Badanie jest proste, pobieram tylko małą ilość krwi z palca, za tydzień otrzymuje Pani wynik z całym indywidualnym programem żywieniowym, łącznie z zamiennikami.
Przyjmuję w Katowicach na ulicy Różanej. Zapraszam serdecznie. Beata Matyska