Czy test podwójny jest wiarygodny ?

1 odpowiedzi
W badaniu 13 tydz +2 stwierdzono mięśniaka i wysokie ryzyko u dziecka (1:178). USG, markery, anatomia są super, ale z surowicy już nie bardzo. Czy mięśniak w macicy podczas ciąży wpływa na wynik testu Papp-a(0,464mom) i wolnego beta hcg (1,644mom) ? Czy ten wynik jest miarodajny, czy urodzę dziecko z zespołem Downa, tak jak stwierdził lekarz co robił USG i test podwójny. Proszę o szczerą wypowiedź.
Witam
Miesniak nie ma wplywu na test PAPPA.
Rozumiem ze ryzyko po tescie PAPPA wyszlo 1:178? A co z badaniami inwazyjnymi np.amnipunkcja? test NIFTY/HARMONY?
Wynik sugerujenam wlaczenie lub zalecenie badan inwazyjnych i nie odpwoada w 100% czy dziecko bedzie z wada z.Downa.
Prosze ew poglebic diagnostyke jesli chce Pani uzyskac pelna i wartosciwa odpowiedz czy dziecko jest chore czy zdrowe.