czy terapia manualna pomoże?

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
zwracam się znowu do Pana z pytaniem, a to dlatego, że był Pan uprzejmy odpowiedzieć mi na portalu znany lekarz, otóż wtedy kiedy zadałam pytanie nie miałam jeszcze wyniku TK, teraz mam i przepisuję to co jest w opisie:
L1/L2-rozluźnienie pierścienia włóknistego w odcinku tylnym. W trzonie L2 po stronie prawej wyspa kostna. Drobne zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i w stawach m-k
L2/L3-obraz krążka, struktur wewnątrzkanałowych prawidłowy.Drobne zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i w stawach m-k
L3/L4-rozluźnienie pierścienia włóknistego w odcinku tylnym.Drobne zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i w stawach m-k
L4/L5-krążęk m-k zdegenerowany z obecnością gazu w przestrzeni m-k z paracentralnym lewostronnym uwypukleniem krążka m-k, który modeluje worek oponowy, migruje dootworowo.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach m-k
L5/S1- krążek m-k zdegenerowany z obecnością gazu w zwężonej przestrzeni m-k. Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i w stawach m-k

WN: wypuklina dyskowa na poziomie L4/L5

Obecnie odczuwam lekki ból w lewej nodze po przedniej stronie do stopy i zaczyna też pobolewać prawa noga, nie boli jak chodzę, czy terapia manualna może zlikwidować te pobolewania.
Lekarz neurolog zapisał leki p/bólowe i mam ćwiczyć, leki nie pomagają, a ćwiczenia wykonuję codziennie, chociaż nie jestem teraz pewna ,czy aby te ćwiczenia są odpowiednie bo dostałam ulotke i mam ćwiczyć te z ulotki.Mam 62 lata i osteoporozę.
Pozdrawiam, Elżbieta
Opis TK nie precyzyjny. Pooglądać trzeba... Zapraszam na konsultacje... Pozdrawiam Przemek