Czy tępy ból podbrzusza może być objawem stanu zapalnego?

2 odpowiedzi
Od około tygodnia wyczuwam ból w okolicy jajnika i całego podbrzusza. Nie jest to ostry ból, raczej "tępy", momentami kłucie. Co dziwne, wyczuwalny jest głownie podczas chodzenia, ruchu, kiedy leżę nie jest tak dokuczliwy. Chwilami mam wrażenie "promieniowania" tego bólu na nogi, okolice lędźwiowe też pobolewają. Temu wszystkiemu towarzyszy również delikatny nacisk na pęcherz oraz pieczenie podczas oddawania moczu. Czy powinnam się bardzo martwić tymi objawami, czy może to wskazywać na ogólną infekcję/stan zapalny?
proszę zrobić badanie moczu ogólne i sprawa się wyjaśni To chyba najprostsze badanie więc zachęcam

Proponuję badanie ginekologiczne oraz badanie moczu (ogólne oraz posiew moczu). Warto różnicować stan zapalny miednicy mniejszej z infekcją dróg moczowych. Tydzięń czasu zwłoki w leczeniu może mieć negatywne znaczenie. Warto to wyjaśnić Na koniec sprawdzić narząd ruchu (bóle kregosłupa lędżwiowo-krzyżowego. BD