Czy te guzki mogą być groźne

5 odpowiedzi
Witam Bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem odsuwana od laryngologa do chirurga aż do dermatologa już byłam z tym problemem chyba u 5 specjalistów do chirurgów i dwóch laryngologów i dermatolog martwię się moja córa od urodzenia miała takie dni dwa guzki chrząstki trudno to jest określić które sobie rosną i powstają nowe obecnie mają za jednym uchem w obu uszach na ustach i na szyi. Mam zdjęcie ale nie wiem jak go tutaj dodać.
Po pierwsze jaki jest wiek dziecka ? prawdopodobnie mogą to być pozostałości tzw. "łuków skrzelowych" z okresu płodowego i trzeba je usunąć i zbadać histopatologicznie.
Ewentualne zdjęcia tych zmian przesłać - witek68@onet.com.pl

Na ZnanyLekarz.pl nie można dodawać zdjęć ani wpisywać adresów mailowych, ale proszę przesłać na maila, który jest na naszej stronie cme.zdrowo.pl
Proszę w wysłanie zdjęć na adres biuro@gabinety-leszczynski.pl
Pozdrawiam
Trzeba pokazać dziecko, zdjęcia trudno konsultować. Może po pozostałości szczelin i łuków skrzelowych to raczej chirurg dziecięcy
Witam serdecznie. Jeżeli te guzki rosną i pojawiają się nowe, to prawdopodobnie trzeba taki guzek usunąć i dać do badania histopatologicznego, a wtedy wyjaśni się ich charakter. Oczywiście nie wiem jak one wyglądają , więc nie mogę powiedzieć, czy mogą być groźne. A czy zasięgnęła Pani opinii reumatologa dziecięcego ? Jeżeli nie , to polecam taką konsultację.
Pozdrawiam Renata Jończyk