Czy te bóle głowy to coś poważnego ?

4 odpowiedzi
Witam,

Nie wiem co to może być.... Co dwa badz trzy miesiace pojawiają mi się nie wyjaśnione bóle głowy... nie całej, a jednej częśći - lewej. Wtedy puchnie mi lewa powieka, boli mnie policzek, oraz skroń i tył głowy po lewej stronie.
Trafiłam raz z tym problemem do szpitala, podali mi ketonal dożylny, zrobili badania krwi i TK głowy i nic.
Poźniej uderzyłam głową o beton z piątego schoda (wypadek), następnego dnia bolała mnie głowa, wiec pojechałam na SOR aby sprawdic czy po tym upadku nic mi nie jest i podobno bylo dobrze, nie było krwiaka, czy pękniecia, ale boje sie ze krwiak może wyjsc po czasie od takiego upadku i dlatego mam znowu dolegliwosci,tylko ze je juz mialam przed upadkiem.
Teraz od jakos trzech dni zaczęły mnie męćzyc znowu silne bóle głowy, trafilam do przychodni nocnej, bo nie chciałam znowu jechac na sor, podano mi Ketonal 100mg domięśniowo i zrobiono pobranie krwi i ekg, bo równiez mialam dusznosci i cierpła mi lewa ręka, po ketanolu ręka przestala drętwieć, dusznosci ustąpily, bol glowy jednak sie utrzymywal, ale byl mniejszy. Dostalam tez antybiotyk na chlamydia pneumoniae, bo zostala ona u mnie wykryta. Glowa nadal boli, myslalam ze to zatoki więc wyplukalam sobie nos solą fizjologiczną zakupioną w aptece, ale ból głowy z tyłu jest nadal po lewej stronie, oka również i czuje ciągle jakbym coś miała zapchanego przy nosie i jak przekręcam głowe to jakby coś mi się tam "przelewało" dlatego myslalam ze to zatoki. Aktualnie juz jestem bez sił, nie wiem czy jechac znowu na sor, czy co robić... bo objawy mnie martwią - powieka spuchnięta, może nie jak "balon" ale jednak jest, ból głowy z tyłu i całego policzka łącznie z żuchwą, oraz oczodołem.. Ten ból jest taki osłupiający, że zabiera mi wręcz chęć do życia, męczy. Boli jak zaciskam szczękę, przekręcam głowe, czy jak mówię, bądź wezme głęby oddech nosem, to boli lewa strona cała.. Ból jakby promieniował Jakie postępowanie mam włączyc ? co robić ? Co to może być ? czy to coś powaznego ? Proszę o odpowiedź.
Dzień dobry, zapraszam na wizytę.

Trudno powiedzieć, Dobrze, że dosyć rzadko... Ważne wszystkie aspekty: choroby krążeniowe, zwyrodnieniowe kręgosłupa, tryb pracy, ogólna sprawność, tryb życia, Ważny też nastrój, sen, ocena sytuacji życiowej i rodzinnej Do pełnej konsultacji.
celowe jest pełne badanie neurologiczne oraz badania obrazowe
Szanowna Pani,
W kontekście podanych przez Panią powyżej wyników badań pomocniczych, raczej ,,nie jest to nic poważnego". Niemniej jednak leczenie lekami przeciwzapalnymi bez postawienia diagnozy jest nieco daremne.
Problem wydaje się być natury neurologicznej, zatem polecam taką konsultację (chodzi m.in. o obiektywną ocenę owej ,,spuchniętej powieki"). Byłoby wskazane także badanie laryngologiczne - z powodu ,,jak przekręcam głowę, to jakby coś mi się tam przelewało".
dr Andrzej Żytkowski