czy stosunek da się polepszyć?

5 odpowiedzi
Witam, postaram opisać się problem w miarę dokładnie. Piszę tutaj, bo jest mi łatwiej, a od ostatecznego pójścia do lekarza się wstrzymuję, chociaż zbliżam się do tego nieuchronnie. Liczę na jakąś pomoc. Na początku coś o sobie, mam 27 lat, Mam wspaniałą dziewczynę,czasem się kłocimy z powodu zazdrości i dochodzi czasem do rozstania ale potem już w zgodzi i tak jest raz na miesiąc lub 2mies, zawsze mnie wspiera, kocham ją, ale nie to jest moim zmartwieniem.W tej chwili mieszkamy u mojej mamy i z moimi siostrami. Mam problemy z przedwczesnym wytryskiem, wszystko zaczęło się jeszcze dawno temu, gdy spotkałem swoją pierwszą dziewczynę w wieku 17 lat. Moim problemem było to, że zawsze mi się chciało, podniecała mnie strasznie, byliśmy ze sobą prawie 4 miesiące. Niestety, zostawila mnie dla kogoś innego, i nasze drogi się rozeszły, było to dla mnie bardzo ciężkie przeżycie. Z kolejną dziewczyną czułem się inaczej, miałem w sobie jakiś lęk, strach, do próby kontaktu że znów dojdę szybko w łóżku, nigdy nie było lepiej,żebybyśmy się kochali nawet 10minut ale to z mojej winy że tak mnie dziewczyna podniecała. Potem poznałem kolejną dziewczynę, było nam dobrze,żeśmy zieli ślub bylismy w sumie razem 6lat ale sprawy łóżkowe z dnia na dzien trwały troszkę dłużej czasami ale przy pierwszej próbie mój penis zawiódł, nie potrafiłem go opanować żeby nie dostać szybko ejakulacji, byłem bardzo zdenerwowany, nasze męki trwały przez ponad pare miesięcy, potem wszystko wróciło do normy ale jedno zauważyłem że moja sperma była strasznie rzadka i mało jej dawałem, byłem z nią długo. Niestety, także i z tą panterką mi nie wyszło bo się kłocilimy i z jej rodzina było nie dobrze bo miała oja pijaka i rodzina patologia, także i po tej dziewczynie długo się zbierałem. W tym samym czasie wyszła na jaw choroba zapalenie wątroby (virusC).A ja leczyłem się na tą chorobę to nie piłem alkocholu,nie paliłem i spotkałem kolejną dziewczynę na jedną noc i był fantastycznie żesmy uprawiali sek całą noc z przerwami na soczek bez alkocholowy.A potem jak już się wyleczyłem zaczołem po pijać czasami alkohol i po palać i pale do tej pory i znowu Dziś jestem w kolejnym związku, mam dziewczynę, którą bardzo kocham, myślimy o wspólnej przyszłości. Odkąd z nią jestem, miałem parę razy przypadki, że zawodziłem, ale nie robiłem z tego tragedii, ogólnie nasze życie seksualne było udane jak byłem wypity to żesmy się kochali 30minut aż moja miała dość, uprawialiśmy seks prawie za kazdym razem jak byłem pod pływem alkocholu, czasami nawet po 2 razy.A jak byłem trzeżwy czułem stres że będę się kochał po trzeżwemu i będzie to samo co zawsze, nie potrafiłem się wyluzować,ale podniecić to już przed startem mogłem.Jednak gdy wszystko poszło nie tak, to i ten problem się po gorszył szybko. Teraz stoję przed kolejnym wyzwaniem pojawiły się znowu problemy. Od kwietnia 2016 jak wypiję alkochol to i stosunek mam taki sam jak i po trzewemu czyli (krótki), od którego wiele zależy w moim życiu, W tym okresie znowu czuję niepokój, w dodatku mój penis znowu nie działa jak powinien.Partnerka czuje, że ją odtrącam, że mnie nie podnieca, nie wierzy w moje słowa, bo od kilku dni nie ma w tym także czynów. Ja czuję jakiś lęk, że nie podołam, kiedy tego bardzo chce. Mam wrażenie, że moje obciążenie psychiczne się piętrzy, czuję jakąś blokadę. Chcę to zmienić różnymi sposobami, oddalając wizytę u lekarza jak tylko mogę. Próbuję coś wymyśleć np jakieś(ćwiczenia czy zakupić leki albo zioła).Nawet jak osiągnę wzwód, to często szybko się podniecam.Dodam, że czasami się masturbuje żeby to poprawić ale się martwię że pogarszam sytuację.Proszę o poradę, bo nie wiem, co mam robić, i co jest powodem takiej sytuacji. Problem ten nigdy nie znikł na stałe, a ja chce żyć stabilnie. Boję się, że znowu ją zawiodę,i że zawiodę siebie samego, zależy mi na niej i chcę, żeby wszystko wróciło do normy. Nie wiem nawet do jakiego lekarza mam iść, rodzinnego czy może urologa, seksuologa, a może wystarczy kupić jakiś preparat, który mnie wspomoże w tych stresujących chwilach lub chyba że mam młode geny ponieważ strasznie młodo wyglądam na 15 lat a mam27 i nawet zarostu na twrzy nie mam a może to przez to że członka dużego nie mam. Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam i od razu proszę o wybaczenie za obszerny tekst.
Napisał Pan o wielu ważnych sprawach w kontekście swojego problemu.
Myślę, ze w Pana przypadku ważne jest udanie się do lekarza - najlepiej na samym wstępie do androloga lub lekarza seksuologa (nie psychologa seksuologa) lub do internisty który zleci Panu podstawowe badania związane np. z poziomem hormonów w Pana organizmie. Być może "młody wygląd na 15 lat" pomimo 27 roku życia ma znaczenie w kontekście diagnozy w Pana problemach.
Napisał Pan również o lękach związanych z brakiem możliwości seksualnych i lękiem przed niezadowoleniem partnerki i związanymi z tym konfliktami. A także o związku spożywania alkoholu z Pana sprawnością seksualną.
Oba te wątki powinny zostać podjęte na spotkaniu z seksuologiem - i tu może to być zarówno lekarz seksuolog jak i psycholog seksuolog jak również psychoterapeuta bez wykształcenia seksuologicznego ponieważ lęki i zaburzenia nerwicowe mogą powodować dysfunkcje seksualne opisanego przez Pana typu.
Jeżeli Mieszka Pan w Warszawie może się Pan zgłosić do Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Adres: Dolna 42 , Warszawa Tel. 22 841-26-13 Tam prawdopodobnie znajdzie Pan bezpłatna pomoc zarówno lekarzy jak i psychologów.
Danuta Wieczorkiewicz

Witam,
zdecydowanie zachęcam do umówienia wizyty u lekarza seksuologa - w pierwszej kolejności. Zebranie wywiadu seksuologicznego pozwoli na postawienie wstępnej diagnozy, zlecenie ewentualnych badań laboratoryjnych krwi, przepisanie leków na receptę. Może się okazać, że niezbędne będą także spotkania z psychologiem-seksuologiem lub psyhoterapeutą w celu wyeliminowania napięcia i stresu pojawiającego się przed/w trakcie zbliżeń z partnerką. Istnieją leki zarówno na przedwczesny wytrysk, trudności z osiągnięciem erekcji jak i obniżenie poziomu napięcia jednak najczęściej działają one objawowo i łączy się je z psychoterapią, która pozwala poradzić sobie z tymi trudnościami i działa przyczynowo.
Odradzam pielęgnowanie w sobie tego napięcia i lęku, leczenie może okazać się bardzo skuteczne.
Pozdrawiam.
Ma za Pan za sobą wiele trudnych doświadczeń związanych ze sferą relacji intymnych .W Pana opisie dominują kłopoty z wytryskiem i wzwodem. W mojej ocenie kłopoty te mogą wynikać ze zbyt zadaniowego i lękowego podejścia do seksu, nadwrażliwości erotycznej na bodźce seksualne typowe dla młodych mężczyzn, co już doprowadzić mogło do wystąpienia u pana objawów nerwicy seksualnej oraz z braku znajomości własnej fizjologii seksualnej. Musi Pan wiedzieć ,że każdemu mężczyźnie, który rozpoczyna współżycie z silnie podniecającą go partnerką może się zdarzyć incydent zbyt wczesnego wytrysku. Jest on czymś zupełnie normalnym. Zbyt wczesny wytrysk jest wyrazem nadmiernego pobudzenia seksualnego. Jest też tak ,że im mężczyźnie bardziej zależy na partnerce i im bardziej chce się „wykazać” tym słabsze pojawia się podniecenie seksualne a w jego miejsce powstaje stan napięcia nerwowego czego konsekwencją jest osłabienie lub zanik wzwodu. U większości młodych mężczyzn nadmierna pobudliwość przemija w miarę utrzymywania uregulowanych i częstych stosunków w liczbie odpowiadającej potrzebom mężczyzny. Warto wiedzieć , że w przypadku min nieregularnego współżycia , zmiany obiektu seksualnego ,lęku przed powtórzeniem niesprawności seksualnej , silnego stanu podniecenia i nastawienia na zadanie może nastąpić skrócenie czasu trwania reakcji seksualnej również zaburzenia erekcji i może to być reakcja sytuacyjna i niekoniecznie nerwicowa , naturalna z fizjologicznego punktu widzenia choć przeżywana jako przykra. Wygląda na to jednak, że winę za niesprawności przypisał Pan sobie. Obwinił się Pan za odczuwane podniecenie wobec partnerki i podszedł Pan do swoich trudności z lękiem przed powtórzeniem się kompromitacji wczesnego wytrysku czy trudności z wzwodem. Przeżywany lęk spowodował silny stres a ten sprzyja powtarzaniu się dysfunkcji. Reagował Pan w przeszłości i nadal reaguje silnym lękiem a współżycie traktuje Pan jako zadanie do wykonania jako ,egzamin. Ta reakcja mogła ulec utrwaleniu i pojawiający się w czasie aktywności seksualnej lęk utrudnia prawidłowy przebieg reakcji seksualnych. Frustracja seksualna i niezadowolenie z samego siebie , poczucie mniejszej wartości sprzyja uruchomieniu mechanizmów obronnych. Ucieka Pan w alkohol ,próbuje leczyć się na własna rękę. Wypijany przez Pana alkohol przez swój mechanizm działania na ośrodkowy układ nerwowy wpływa hamująco na ośrodki seksualne w mózgu sterujące szybkością wytrysku. Stąd odczuwał Pan poprawę jakości współżycia. Ale musi Pan wiedzieć ,że alkohol działa tylko doraźnie , nie leczy istoty problemu a jedynie go pogłębia czy sprzyja pojawianiu się innych trudności seksualnych np. kłopotów ze wzwodem. Trudno postawić jednoznaczną diagnozę opisywanych przez Pana kłopotów. Z ich opisu jednak wynika ,że wpływają one na jakość Pana życia, pogarszają relacje z partnerką, są źródłem u Pana dyskomfortu i cierpienia a być może konfliktów. Wiadomo ,że wytryski ma Pan zbyt wcześnie niż chce, nie wtedy kiedy Pan chce i sytuacyjnie pojawiają się trudności z utrzymaniem wzwodu. W mojej ocenie aby postawić trafną diagnozę potrzebny jest szczegółowy wywiad kliniczny. Istotą kontroli wytrysku jest panowanie nad własnym podnieceniem .W Pana przypadku rozwiązaniem męczącego Pana problemu będzie wizyta u seksuologa , który określi przyczyny pojawiających się u Pana kłopotów min z kontrolą wytrysku. Lekarz po rozpoznaniu przyczyn trudności zaordynuje Panu odpowiednie leczenie farmakologiczne lub skieruje na psychoterapię. Warto ustalić co było pierwsze, a co drugie – kłopoty z wytryskiem czy dysfunkcja erekcyjna. Lekarz dzięki szczegółowemu wywiadowi, badaniom może wykluczyć również tło organiczne tj biologiczne zgłaszanych przez Pana kłopotów, przeprowadzić niezbędne badania np poziomu hormonów, neuroprzekaźników tj dopaminy, serotoniny, których podwyższony poziom sprzyja przyśpieszeniu reakcji seksualnych. Istnieją obecnie skuteczne metody leczenia zgłaszanych przez Pana trudności. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą w miejscu zamieszkania. Przed Panem może być wiele lat satysfakcjonującego współżycia. Nie zachęcam by pielęgnować problemów. Odwagi!
Witam,
Problemy w sferze łóżkowej wydają nam się na tyle wstydliwe, krępujące, prywatne że boimy się zwrócić po pomoc. Strach ma jednak tylko wielkie oczy i jest dużo łatwiejszy do pokonania, niż konsekwencje wynikające z niesatysfakcjonującego życia seksualnego Przygnębienie, Frusttracja, problemy w komunikacji, zrada, trudności z założeniem rodziny to jedne ze skutków zaniedbania tej sfery Najtrudniejsze jest przyznanie się przed samym sobą, że potrzebujemy pomocy – co stanowi zarazem pierwszy krok do rozwiązania problemu i ulepszenia pożycia, podniesienia jakości życia
Barierą najczęściej jest wstyd czy obawa przed ośmieszeniem, umniejszeniem ważności tych trudności. Szczególnie w przypadku mężczyzn wizyta u seksuologa jest utożsamiana z kompromitacją czy słabością, niesprawnośćią, niewywiązywaniem się z tradycyjnej roli męskiej. Jeśli seks nie daje satysfakcji, a sytuacja trwa kilka tygodni lub dłużej, warto zgłosić się do specjalisty, który pomoże rozwiązać problem a przede wszystkim dokona diagnostyki Pana trudności. Nie ma co się bać.
Pozdrawiam
PFC
Na to pytanie otrzymał Pan już liczne wyczerpujące odpowiedzi zarówno na tym Portalu, jak i na Portalu "abczdrowie". Wynika z nich zachęta do konsultacji lekarza seksuologa.
Ja też zachęcam Pana bardzo do tego. W Warszawie jest spora oferta specjalistów, nam ( w Poznaniu) dobrze układa się współpraca z dr K.Bojarem (Warszawa, Prosen). Dr Bojar przyjmuje także w Lublinie.
Przed kupowaniem intensywnie reklamowanych preparatów bez recepty bardzo przestrzegam, można się skrzywdzić niepotrzebnie. Pozdrawiam i jeszcze raz zachęcam do odwagi i pójścia do specjalisty. W takich sprawach zwykle rokowanie jest korzystne.
JW, blog seksuologia.com, Poznań. marzec 2017.