Czy są konieczne okulary?

4 odpowiedzi
Witam, czy wada u dziecka 4 letniego -wcześniak 29 tc, 0.75 plus oraz zez zbieżny u drugiego 1.0 plus bez zeza wymaga korekty okularami? Rozumiem, że wraz z zezem wada być może powinna, ale czy ta u drugiego dziecka plus 1.0? Nie chciałabym zepsuć oczu dziecku bez potrzeby i rozleniwiać. Na necie czytam, że tak małej wady się nie koryguje, że to fizjologia. Czy to prawda?
Doświadczony okulista na pewno postępuje zasadnie. Powinna Pani wybrać się do specjalisty, któremu Pani zaufa i nie będzie wątpiła w jego zalecenia. Tylko taka współpraca w terapii ma sens. Dr "google" to nie jest dobry wybór.

Uogólniając - tak wada +1.0 u dziecka 4 letniego jest fizjologiczną nadwzrocznością, ale....
są wyjątki. Jeżeli wystepują jakiekolwiek problemy z widzeniem, mrużenie oczu, zez to czasami staramy sie również wyrównać tak niewielką wadę. Dodatkowo- czy wynik +1.0 D jest uzyskany po zakrapianiu Atropiną czy Tropicamidem? Jeżeli tylko po Tropicamidzie to wada obiektywna może być większa. Podsumowując - każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, kierujemy się nie tylko wynikiem badania wady wzroku autorefraktometrem.
Czy badania wady,robione były po porażeniu akomodacji?Jeżeli tak,to taka wada nie wymaga korekcji,natomiast należy zająć się zezem .Do leczenia zeza u dzieci polecam dr.Sildatke lub dr.Żywicką.Przepraszam,że odpowiadam dopiero dzisiaj,ale byłam chora .Pozdrawiam.M.Baranowicz.
Dzień dobry. Trudno mi się odnieść do zagadnienia gdyż mam sporo niewiadomych. Nie znam ostrości wzroku przed korekcją , nie znam wyniku badań po podaniu atropiny. W przypadku pierwszego dziecka jeśli wadzie towarzyszy ze zbiezny to na pewno konieczna jest korekta okularowa, gdyż okulary w większości przypadków są jedyną metodą leczenia zeza. W przypadku drugiego dziecka nie wiele mogę powiedzieć jedynie tyle , ze jeśli po atropinie stwierdzono wadę to na pewno trzeba ją korygować okularami. Żeby ustosunkować sie do czegokolwiek muszę zbadać dzieci i obejrzeć wyniki badań po atropinie. Zapraszam do mnie. Alicja Błażej-Waskiewicz Opticador