Czy rozerwanie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej promienista nieregularna szeroka szczelina pęknięc

Czy rozerwanie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej promienista nieregularna szeroka szczelina pęknięcia powoduje rozdzielenie rogu i trzonu tylnego z częściowym odsłonięciem kości podchrzestnej na obszarze szerokości 3 cm z częściowym odsłonięciem kości podchrzestnej da się wyleczyć kwasem hialuronowym

Uszkodzenia łąkotki nie da się wyleczyć kwasem hialuronowym, Uszkodzenie chrząstki leczy się hialanem niezależnie od rozległości uszkodzeń. Sukces leczenia zależny jest od ich głębokości - im głębsze zmiany tym trudniej je leczyć hialanem

lek. Bartłomiej Dobosz
lek. Bartłomiej Dobosz Ortopeda, Chirurg, Lekarz sportowy Oświęcim
Zmiany które Pan/Pani opisuje mogą mieć charakter zwyrodnieniowy, jednak jeżeli są to zmiany pourazowe, łąkotka jest przemieszczona a ubytek chrząstki jest ogniskowy hialuronian może nie pomóc.
Sugeruję wizytę: Wizyta specjalistycza
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Niestety kwas hialuronowy nie skleja uszkodzeń łąkotek, zmniejsza jedynie ból. Ból kolana przy chodzeniu z takim obrazem uszkodzenia jest wskazaniem do operacji.

lek. wet. Anna Macieszko
lek. wet. Anna Macieszko Weterynarz, Chirurg, Ortopeda Ożarów Mazowiecki
Jestem lekarzem weterynarii, nie pomogę

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Wszystkie treści opublikowane na portalu ZnanyLekarz.pl mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą być traktowane jako substytut porady medycznej.