Czy reakcję psychiczną da się przewidzieć ?, co było powodem z góry pozdrawiam serdecznie. Chłopak 19 lat

4 odpowiedzi
Dzień dobry Chłopak 19 lat
Jak każdy młody chłopak masturbuję się i robię to raz dziennie albo góra dwa . Jednak ostatnio przyszła taka myśl, po ostatniej masturbacji żeby się troszeczkę no pohamować i postanowiłem sobie, że nie będę tego robił przez 2 tygodnie :) Taki zadowolony się czułem pod wieczór.Taki plan miałem :) Poszedłem spać . Mijała cała następna sobota no jednak z pewnego powodu pod wieczór zrobiłem to. Jednak zaplanowałem sobie na godzinkę przed tym, że to zrobię. Myślałem no że potem będzie normalnie tak jak było (normalnie-czyli że będę się masturbował tak jak wcześniej raz dziennie albo co dwa dni, tak jak było wcześniej :)) No ale tak się nie stało i nie wiem dlaczego ? Dlaczego nie potrafiłem tego przewidzieć? (tego przewidzieć tego stanu takiego psychicznego)
Mianowicie jak się zmasturbowałem pod wieczór tej soboty to potem poczółem takie zmieszczenie ,nie wiedziałem co chcę i jaki jest plan chciało mi się tylko spać i miałem ochotę się położyć. Jednak w nocy pod wpływem jakiegoś impulsu zrobiłem to o czwartej nad ranem, potem o szóstej znowu, a potem w ciągu dnia jeszcze 4 razy !!!!. Następnego dnia już było normalnie Jednak no dopiero w poniedziałek doszło do mnie co się tak na prawdę stało. Nie potrafię zrozumieć dlaczego, naprawdę .
Dlaczego nie potrafiłem przewidzieć ze tak się stanie?? W ogóle do głowy by mi to nie przyszło myślałem że będzie normalnie tak jak zawsze
Dlaczego nie potrafiłem przewidzieć reakcji psychicznej. Proszę serdecznie o wyczerpującą odpowiedź bo chciałbym to zrozumieć . To myśleć o tym zabiera mi troszeczkę życia :(((((
Pozdrawiam bardzo serdecznie:)
Witam Pana!!!
Jest tak ,że do pewnego stopnia można przewidywać zachowania , reakcje, które mogą się u nas pojawić. Wiąże się to ze znajomością swoich sposobów reagowania na konkretne sytuacje oraz ze znajomością własnych możliwości i ograniczeń. Jeżeli chodzi o masturbację to nie zawsze musi się ta zasada potwierdzać zwłaszcza jeśli stała się ona utrwalonym nawykiem czy sposobem radzenia ze stresami dnia codziennego, jest podejmowana z przyczyn pozaseksualnych. Wówczas postanowienie o "odstawieniu, ograniczeniu " może być bezskuteczne.Jeśli podejmuje Pan postanowienie aby się" pohamować" to domyślam się ,że masturbowanie się Pana niepokoi.
Warto rozważyć wizytę u specjalisty aby wspólnie przyjrzeć się zachowaniu autoerotycznemu. Ważne jest też aby uwolnić swój umysł od zaabsorbowania poszukiwania odpowiedzi na pytanie dlaczego nie potrafię przewidzieć swoich reakcji. Zdolność człowieka w zakresie przewidywania swoich zachowań jest ograniczona.Pozdrawiam.

Dobry wieczór Panu,
masturbacja jest zachowaniem seksualnym w normie, jeśli nie szkodzi zdrowiu i nie narusza norm społecznych.
Ma Pan 19 lat. Nic Pan nie napisał, czy jest Pan w jakiejkolwiek relacji intymnej. Jeśli nie, to w Pana wieku masturbacja raz dziennie lub raz na dwa dni mieści się w normie seksualnej. To, co opisał Pan nie do końca jest dla mnie jasne, ponieważ nie wiem, czy np. masturbacji towarzyszy oglądanie materiałów pornograficznych? Tak, czy siak krótki opis, a przede wszystkim uczucia towarzyszące po: "poczułem takie zmieszanie", może sugerować na uzależnienie od masturbacji lub od masturbacji i pornografii.
Proszę poczytać o uzależnieniu od seksu w internecie, być może wypełnić ankietę, żeby wykluczyć lub potwierdzić diagnozę. Jeśli będzie pozytywna, konieczna będzie konsultacja u seksuologa lub co najmniej psychoterapeuty i wyznaczenie planu leczenia.
W innym wypadku proponuję, żeby skierował Pan uwagę na osoby z grupy rówieśniczej, gdzie będzie mógł Pan zrealizować swoje potrzeby seksualne w relacji z innymi osobami.
Pozdrawiam
Owszem, reakcję psychiczną da się przewidzieć w wyniku rozeznania się w mechanizmach obronnych oraz w strukturze postaw itd.
Pozdrawiam
Witam. Wygląda to tak, jakby musiał Pan nadrobić z nawiązką to, co odebrał sobie wcześniej, by mieć nad tym kontrolę i tą kontrolę Pan utracił. Był może masturbacja ma u Pana charakter uzależnienia lub kompulsji. Może warto byłoby udać się na wizytę do gabinetu seksuologa, by szerzej to omówić.