Czy przyrost HCG jest prawidłowy?

4 odpowiedzi
Witam, chciałabym zapytać o przyrost HCG, czy jest prawidłowy. Pierwszy dzień cyklu był 17.09.2016, dziś 2.11.2016 jest 47 d.c., cykle dość nieregularne, średnio ok. 30-32 dni. Oto moje wyniki HCH total ilościowo: 24.10 - 9 709,3; 28.10 - 28 623,1; 31.10 - 53 758; 2.11 - 71 779,4.
Czytałam, że prawidłowy przyrost to 66% w ciągu 48h, ale też że taki skokowy przyrost jest w początkowej fazie po zapłodnieniu, zaś osiągając wartość ok. 9 000 jest już mniejszy. Miałam robione USG 28.10 (koniec 6 tc) i kolejne 31.10 (7 tc) ale na żadnym nie potwierdzono tętna.
Progesteron wg ostatnich badań z 2.11.2016 wynosi 43,51 ng/ml, Estradiol 658,03 pg/ml. Obawiam się, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Proszę o fachową pomoc.
Szanowna Pani,
Czas pokaże... Poza tym trudno jest oceniać prawidłowość rozwoju ciąży korespondencyjnie.
Z wyrazami szacunku,
CS

Potrzebna Pani wizyta . Powyżej 6 tyg ocenę ciąży i jej rozwoju zapewnia ultrasonografia . To tak jak w ogrodnictwie - obserwuje się kolejno rozwijające sie listki ...Powyżej 10 tys HCG nikt nie monitoruje ciąży . Chyba ze w onkologii ...Pozdrawiam ! Grzegorz Wodzyński
Przyrosty bHCG w takiej sytuacji potwierdzają rozwój ciąży wewnatrzmacicznej ale bez potwierdzenia obecności struktur płodu i obecności akcjii serca nie są rozstrzygające. Istotna średnica p.ciążowego i stwierdzenie lub nie struktur płodu.
Trzeba zrobić kolejne USG , przyrosty BHCG sa prawidłowe. Uważam że kolejne badania to juz przediagnozowanie.