Czy przyrost beta HCG w ciąży to powód do zmartwienia?

4 odpowiedzi
Dzien dobry,
lekarz stwierdził 5 tydzień ciąży, badanie betaHCG wynosiło 2828,0. Po 4 dniach wynosilo 2882,0. Co to oznacza? Czy mam się martwić?
Dziękuję,
Katarzyna K.
Witam
Szanowna Pani, Wynik tak niski po 4 dniach jest wartością niepokojącą. Konieczna jest ponowna kontrola ginekologiczna z badaniem ultrasonograficznym by ocenić przycznę braku wzrostu.
Z wyrazami szacunku
dr Dawid Serafin
www serafinclinic pl

Szanowna Pani!
Wzrost wartości BHCG nie jest funkcją liniową,a w kolejnych badaniach badaniach z tak krótkimi odstępami może się różnić nieznacznie. Istotne jest, że nie ma spadku wartości. Dlaczego Pani miała wykonane ta badania w takich odstępach czasowych? Jak widać, ciąża się rozwija.
Serdecznie pozdrawiam!
Maciej Lewandowski
dokładne badanie tvs/usg da odpowiedź. Zawsze należy brać pod uwagę błąd laboratoryjny. pzdr
a.
Witam! To pytanie powinna Pani zadać w trakcie osobistej wizyty u prowadzącego specjalisty położnictwa i ginekologii. Pozdrawiam. JS.