Czy przed operacja powiększenia piersi przy takim wyniku badania usg jest wskazana biopsja obu zmian

1 odpowiedzi
Czy przed operacja powiększenia piersi przy takim wyniku badania usg jest wskazana biopsja obu zmian w piersiach: sutki o budowie gruczołowej. W sutku prawym na godz 5-6 obwodowo zmiana bezechowa, bez przepływu w PD , o wym. 15x6 mm o morfologii torbieli. W sutku lewym na godz 4-5 przyśrodkowo owalna dobrze odgraniczona hipoechogenicznie zmiana ogniskowa, bez przepływu w PD, o wym 6x3,5x7 mm najpewniej FA do obserwacji W obu sutkach przewody mlekowe nieposzerzone. Nie stwierdza się patologicznych węzłów chłonnych w obu dołach pachowych .W dole pachowym lewym odczynowy węzeł chłonny o wym 16x5x6 mm, kora do 2,8 mm Birads 3. Wskazana kontrola za 6 m-cy. Mam zaplanowany zabieg za miesiąc i chciałabym zeby do niego doszło ale wiadomo zdrowie najważniejsze. Pozdrawiam
Dzień dobry, każda operacja piersi jest poprzedzona badaniami obrazowymi piersi, wiec juz na zdecydowanie wcześniejszym etapie zapobiegamy i dbamy o własne zdrowie w porównaniu do pacjentek które nie myślą o operacji. Po operacji również zalecamy badania obrazowe co również zapobiega chorobom.
Ze względu na zmiany w wykonanym badaniu, i BIRADS 3 zalecam diagnostykę przed operacja estetyczną.
Z przyjemnością opowiem dalszym postępowaniu na konsultacji w każdy poniedziałek w Klinice Dr Szczyt ul Królewicza Jakuba 37.
pozdrawiam Konrad Kochan