Czy proteza pomoże przy zapaleniu kości?

3 odpowiedzi
Witam!Mieszkam w Holandii, dlatego zadaje tu pytanie.
Od 15 lat choruje na reumatyzm. 2 miesiące temu miałam robione USG i prześwietlenie Lekarz reumatolog stwierdził zapalenie kości. Powiedział, że między kośćmi jest taka maź i ja tego nie ma i kość ociera o kość dlatego bardzo często bardzo boli.
Miałam wizytę u ortopedy i chcą mi dać otrze (mam lekki przykurcz w łokciu, lekko zgięty jest) powiedzieli, że dzięki ortezie doprowadza do tego, żebym miała jeszcze bardziej zgięty łokieć, ale już ni będzie mnie boleć.
Czy ta orteza pomoże?
Pozdrawiam Kamila
Na podstawie tech skąpych informacji nie można ocenić potrzeby stosowania ortezy łokcia. Zapalenie kości to poważna choroba z obecnością bakterii. Brak " mazi " wiąże się z chorobą zwyrodnieniową. W leczeniu ograniczenia zakresu ruchomości stawu łokciowego należy brać pod uwagę stosowanie leczenia usprawniającego, ortezę, leczenie farmakologiczne doustne i dostawowe. Warto zastosować się do zaleceń ortopedy.

Witam. Jakiekolwiek unieruchomienia zakładane na stawy zniszczone przez chorobę reumatoidalną powodują pogorszenie zakresu ruchu w danym stawie. Jeśli chcemy założyć ortezę na staw skokowy to możliwe zwiększone usztywnienie stawu jest bardziej akceptowalne niż w przypadku stawu łokciowego. Czasami dochodzi do ograniczenia funkcji stawu a ból pozostaje. Pytanie, która to kończyna, ile pani ma lat i czy jest Pani aktywna zawodowo. U osób młodych wykonujących lekką pracę można rozważyć endoprotezoplastykę tego stawu. Pozdrawiam
Witam,
orteza jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o redukcję bólu. Natomiast należy się liczyć z tym, że utraci pani stopniowo zakres ruchomości w stawie łokciowym. Proponuję używać ortezy w określonych sytuacjach: prace domowe etc. Warto też poćwiczyć w odciążeniu ten staw, aby nie doprowadzić do ograniczeń ruchomości.
Pozdrawiam,
Agnieszka Mikołajczyk
rehabilitacjawarszawa.org