Czy powinnam to skonsultować

11 odpowiedzi
Jestem po nefrektomii nerki , pięknie się wszystko zagoiło ale po stronie operowanej mam duże zgrubienie na całym boku wielkości otwartej dłoni, brzydko to wygląda a przede wszystkim martwi mnie to czy to nie jest przepuklina pooperacyjna, bo co innego mogłoby być. Poza tym pobolewa mnie ta strona. Bardzo proszę o poradę.
Kontrola USG - pozwoli na ocenę czy jest to przepuklina czy też stan zapalny; należy się skontaktować z lekarzem który Panią operował

Sądząc po opisie jest bardzo prawdopodobne ,że powstała przepuklina w bliźnie pooperacyjnej. Wskazana konsultacja z prowadzącym urologiem lub chirurgiem
Sugeruję wizytę: - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę to skonsultować z chirurgiem
Witam,
ważne jest pytanie kiedy odbył się zabieg. Czy może to być przepuklina? - oczywiście tak. Warto skonsultować się z lekarzem, który Panią? / Pana? operował.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Zalecam konsultację chirurgiczną. Pozdrawiam. Monika Bieniasz
Proponuję udać się do operującego chirurga.
Należy się skonsultować z chirurgiem operującym
Jesli zabieg operacyjny był stosunkowo niedawno zgrubienie które pan/pani wyczuwa to wyczuwalne tkanki na przebiegu szwu , miejsce to przeciez musiało zostać zeszyte ponownie . Niestety ściagnięte mięsnie mogą być wuczuwalne jako nieregull
Dzień dobry,

Zdarza się rzeczywiście, że po nefrektomii występuje osłabienie powłok w okolicy operowanej. Wygórowanie powłok w tym miejscu może być objawem takiego stanu. Jeżeli są wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem, który operację wykonywał, albo z innym chirurgiem, zajmującym się leczeniem przepuklin. Badanie kliniczne powinno dać odpowiedź, co jest przyczyną zniekształcenia powłok, ewentualnie - w przypadku wątpliwości - można wykonać badania obrazowe.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Najprawdopodobniej przepukpina.
Nalezy zglosic sie do lekarza operujacego na kontrole
Witam serdecznie,
Czasem po nefrektomii dochodzi do osłabienia powłok co daje wrażenie pozornej przepukliny, niemniej jednak wskazana jest konsultacja chirurgiczna oraz wykonanie badań obrazowych co pozwoli postawić prawidłową diagnozę.