Czy powinnam skorzystać z porady specjalisty, ponieważ ostatnio nie moge poradzić sobie z emocjami c

4 odpowiedzi
Czy powinnam skorzystać z porady specjalisty, ponieważ ostatnio nie moge poradzić sobie z emocjami ciągle mi sie chce płakać, chodzę zamyslona a nawet czasami mam takie chwilę że myśle aby skończyć juz z tym wszystkim.W tym roku w marcu zmarł mi ojciec, może nie był on bardzo mi bliski ale to zawsze ojciec, bliska koleżanka w czerwcu miała badanie piersi ponieważ wykryto jej jakieś zmiany czekaliśmy na wynik z niecierpliwością, w miesiącu czerwcu wyprowadziłam sie od męża - rozwodzimy się . W miesiacu lipcu mój najdroższy kolega sie powiesił a we wrześniu odszedł mój kot ponieważ ktoś go potracił i sądzę że ten kot już mi tak przelał goryczy że nie potrafiię sobie juz radzić. Więc mam pytanie czy skorzystać z pomocy specjalisty czy może jeszcze poczekać i spróbować sobie radzic samemu
Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie.
Proszę przyjąć ode mnie wyrazy rozumienia.

Zacznę od tego, że dużo trudnych emocjonalnie zdarzeń/wydarzeń zadziało się w Pani życiu, czego odpowiedzią Pani organizmu, jest obniżony u Pani nastrój - co może wskazywać na (przewlekający się?) stan prodepresyjny/depresyjny.

Samoistnie, zaprezentowane przez Panią symptomy nie miną.

Proszę już nie czekać i sięgnąć po niezbędne dla Pani wsparcie specjalistyczne (Psychologa/Psychoterapeuty).

Gdyby miała Pani życzenie, zapraszam na konsultację online - via Skype albo do Gabinetu.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne!

Z Pani wpisu wnioskuję, że ostatnie miesiące były dla Pani bardzo trudnym okresem w życiu. Doświadczyła Pani wielu strat, bólu i lęku. Pozostało to nie bez znaczenia dla Pani samopoczucia i funkcjonowania. Dlatego gorąco zachęcam Panią do wizyty u psychologa i zastanowienia się nad podjęciem terapii, która pomoże uporać się z traumą jaką jest utrata tak wielu bliskich. Pozdrawiam i służę pomocą. Katarzyna Wojtczak
Dzień dobry, z Pani opisu wynika, że za Panią czas z serią bardzo przykrych wydarzeń. Śmierć osoby bliskiej i rozwód to najbardziej stresujące wydarzenia w naszym życiu. W Pani życiu nastąpiła swojego rodzaju kumulacja, dlatego myślę, że rozmowa z psychologiem mogłaby Pani pomóc w pogodzeniu się ze stratami i powolnym akceptowaniu tego, co Panią spotkało. Ponieważ ma Pani zmienne nastroje, być może psycholog zaproponuje Pani również wizytę u lekarza psychiatry. W tej sytuacji sama Pani sobie może nie poradzić, a rozmowa ze specjalistą pomoże Pani rozwiać wszelkie wątpliwości. Szczerze namawiam do podjęcia decyzji i pozwolenia sobie na przeżycie żałoby pod okiem specjalisty. Trzymam kciuki, pozdrawiam, Małgorzata Ostrowska
Dzień dobry
Zawsze warto skorzystać z pomocy specjalisty. W krótkim czasie doznała Pani wielu strat, z niektórymi być może nie do końca jest Pani pogodzona, prawdopodobnie jest Pani w okresie żałoby. Tak wiele trudnych sytuacji może prowadzic do obniżonego nastroju i stanów depresyjnych. Prosze skorzystać ze wsparcia. Pozdrawiam Magdalena Kaczmarczyk psycholog w Łodzi