Czy pomoże nam pani rozwiazac problem?

6 odpowiedzi
Witam pani Moniko,potrzebuje pomocy,mam dwójke dzieci(4lata i 8lat),jestem po rozwodzie,w zwiazku z tym iz byly maz nie pozwalal normalnie funkcjonowac mi w naszym malym miasteczku,przeprowadzilam sie z dziecmi do Bydgoszczy.Dzieci sa ze mna,mam pelna wladze rodzicielska nad nimi,problem jest w tym ze byly maz manipule dziecmi,nagrywa,wypytuje i dziwne rzeczy im opowiada,jednym slowem "miesza w glowie",nie chetnie do niego jezdza,skarza sie ze im tam zle,prosze o pomoc?chce zmniejszyc kontakty z ojcem dzieciom bo sa one za czeste,dwa razy w tyg i dwa weekendy,dzieci w tyg nie chca jezdzic,prosze o pomoc,Dorota
Jestesmy umówione

Pani Doroto, chętnie Pani pomogę w problemach wychowawczych i rodzinnych. Warto jednak pamiętać, że dla sądów najistotniejsze znaczenie ma opinia RODK. Serdecznie pozdrawiam, Magdalena Grabowska
Witam Pani Doroto. Widzę, że chyba przez pomyłkę pytanie pojawiło się u mnie, ale mimo wszystko pozwolę sobie odpowiedzieć. Jeśli chodzi o Pani chęć ograniczenia kontaktu z dziećmi to bardziej to jest zadanie dla prawnika i dla sądu przy uczestnictwie biegłego psychologa sądowego i oparte o jego opinię, a dokładnie ujmując, dowody na to że kontakt z biologicznym ojcem jest krzywdzący dla dzieci, o ile dobrze wiem, z doświadczenia moich pacjentów, w naszym kraju ciężko jest przekonać sąd do tego że kontakt z ojcem biologicznym źle wpływa na rozwój emocjonalny dziecka, chyba, że ma się dowody na zachowania patologiczne, molestowanie, przemoc fizyczną i psychiczną, Jeśli chodzi o manipulowanie i używanie dzieci jako karty przetargowej pomiędzy dwojgiem rodziców to jest to dla nich niesłychanie niezdrowe, gdyż wprowadza brak stabilności i poczucia bezpieczeństwa, a więc podstawowych elementów potrzebnych do zdrowego stabilnego rozwoju psychicznego. Pani były Mąż powinien to zrozumieć, należy spróbować mu to wytłumaczyć, najlepiej przy wsparciu specjalisty, psychologa, i w sposób dojrzały dorośli muszą się "dogadać" tak aby dzieci na Państwa rozwodzie możliwie najmniej ucierpiały.
Witam, wystąpiła chyba pomyłka w logowaniu.Napisała Pani do fizjoterapeuty. Pozdrawiam Agnieszka
Rozumiem, że znalazła się Pani w trudnej sytuacji i że stara się pani jakoś zadbać o dzieci i poszukać rozwiązania w tej sprawie. Proponuje, żeby Pani zwróciła się o pomoc do jakiejś instytucji w Bydgoszczy lub poszukała psychoterapeuty w Bydgoszczy. Ja pracuje w Gdańsku. Pozdrawiam serdecznie
Witam Panią:]
Nazywam się Robert Turek, jestem psychologiem. Czy na pewno to pytanie jest skierowane do mnie?

Pozdrawiam

Robert Turek