Czy pomoże mi ktoś w tej sprawie

2 odpowiedzi
Dzień Dobry szukam terapeuty który mi pomoże jestem w związku z dziewczyną 9 lat i nie możemy się dogadać szukam pomocy. Jest mi ciężko ponieważ moja dziewczyna od roku czasu mieszka w innym mieście chce aby wróciła do Przemyśla i pracowała tutaj ona twierdzi że wróci ale widzę że mnie olewa i szukam terapeuty który będzie mi mógł pomóc co mam zrobić a nie chce jej stracić ona też twierdzi że chce ze mną być ale odczuwam to jak by tylko mówiła bo nie odzywa się jak jesteśmy razem chce porozmawiać o związku i o tym kiedy wróci to mówi możemy pogadać kiedy indziej a nie dziś nie wiem co mam robić jest ktoś kto może mi pomóc. Dziewczyna twierdzi że mam słabą psychikę i żebym poszedł do terapeuty.
Dzień dobry, Pan już chyba do mnie pisał, jeśli szuka Pan pomocy zapraszam, jak już pisałam dziewczyny nie zmienimy ale możemy się przyjrzeć Pana nastawieniu do tej relacji i nad tym popracować. Pozdrawiam

Minęło już kilka miesięcy od czasu, kiedy zadawał Pan tutaj pytanie. Nie wiem, co zmieniło się w Pana sytuacji. Bez poznania w szerszym kontekście Pana sytuacji, potrzeb, celów- trudno radzić, gdyż decyzje życiowe należą do Pana.
W sytuacjach prowokujących zmiany, takich, w jakiej Pan i Pana dziewczyna znaleźliście się może dojść do kryzysu w związku. Bywa, że jedna ze stron obarcza odpowiedzialnością za ten fakt drugą i wzajemnie. Jeśli chcę zdrowej zmiany, a druga strona nie chce/uchyla się od porozumienia się, Pana praca nad zmianami i zadbanie o siebie samego wydaje się dobrym rozwiązaniem, co nie wyklucza szukania porozumienia się z Pana Dziewczyną. Rozmowa z neutralną osobą- psychoterapeuty może być bardzo pomocna w rozumieniu swoich potrzeb, określeniu celów i przygotować do kontynuacji związku z zadbaniem o siebie samego, lub jego zakończenie. Polecam nawiązanie kontaktu z psychoterapeuta.