czy pokrzywka ma coś wspolnego czy przeciązeniem mięsni?

6 odpowiedzi
Mam przeciążenie mięsni odcinka górnego szyjnego i dolnego lędzwiowego. Odcinki te bolą co jakiś czas.Najczęściej tył głowy.Ostatnio dostałam uczulenia pokrzywki i myślę czy może to ma związek z tymi bólami.Może coś naciska mi na nerw i stąd to uczulenie.Nie jestem i nie byłam na nic uczulona.Do jakiego lekarza się wybrać?
pokrzywka może wystąpić także po pokarmach. Nie ma związku z kregosłupem

Witaj, udaj się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty bądź osteopaty. Takie uczucie może wynikać z pobudzenia dematomów skórnych wychodzących z poszczególnych segmentów kręgosłupa. Napięte mięśnie mogą świadczyć o tym co napisałem wcześniej jednak bez szczegółowej diagnostyki nie mogę Ci odpowiedzieć czy to na pewno to.

Pozdrawiam, Konrad Skrzat
Www.KSFizjoterapia
Nie widzę związku pomiędzy tymi dwoma schorzeniami
nie wiązałbym tych problemów. Pokrzywkę należy pokazać dermatologowi, problemy narządu ruchu trzeba diagnozować u ortopedy.
Przeciążenie mięśni i uczulenie może mieć ta sam przyczynę dolegliwości , najlepiej wybrać się do osteopaty , który globalnie zbada problem
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wg informacji przekazywanych przez chiropraktyków alergie mogą się wiązać z zaburzeniami niektórych segmentów kręgosłupa, w szczególności z segmentami C2-C5 oraz segmentem Th9-10. Mogą to jednak być również niezależne od siebie schorzenia. W celu zdiagnozowania kręgosłupa doradzam udanie się do dobrego fizjoterapeuty, który posługuje się metodą chiropraktyczną i McKenziego, natomiast diagnostyka alergii - alergolog. Pozdrawiam