Czy pobyt na oddziale rehabilitacji mi pomoże czy zaszkodzi? a może od razu mam się poddać operacji na kr. szyjnym gdyż żadna rehabilitacja mi nie pomoże jak powiedział mi neurochirurg?

1 odpowiedzi
Mam drętwienie ręki lewej od barku po palce (palce non stop jak by mrówki mi chodziły), silne bóle głowy i czasami drętwienie ręki prawej. Na oddziale neurologii wykonano mi MR kręgosłupa szyjnego- cechy zwyrodnieniowej przebudowy struktury kostnej typu 1 wg Modica-wzmożona hydratacja, Poziom C5/C6- obniżenie wysokości , dehydacja i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej uciskające rdzeń kręgowy i lewy korzeń nerwowy; stenoza akanału kręgowego 5mm;dodatkowo osteofity na krawędziach trzonów kręgów wpuklają się do kanału kręgowego i obu otworów międzykręgowych.Neurochirurg powiedział, że muszę mieć operację (jedyne rozwiązanie mojego problemu).Od 18.2.2016 mam położyć się na oddziale rehabilitacji na 2-3 tygodnie. Jestem po 2 operacjach oszczędzających raka piersi lewej (wrzesień i listopad 2014), radioterapii i brachyterapii (styczeń 2015) i histerektomii całkowitej ( wrzesień 2015). Mam lat 49. Czy mam szansę skontaktować się z Panem Profesorem ze swoim problemem.
Nie wiem z jakim panem profesorem chciała by się Pani skontaktować, ale ja profesorem nie jestem :) Stenoza kanału kręgowego 5 mm w odcinku szyjnym jest stenozą krytyczną, zagrażającą ukrwieniu rdzenia kręgowego i grożącą niedowładem czterokończynowym. Zgodzę się z kolegą, który Panią wcześniej konsultował. Ma Pani wskazania do operacji odbarczenia rdzenia kręgowego, a nie do rehabilitacji, Pozdrawiam.