Czy po operacji usunięcia migdałków można odczuwać dyskomfort oraz nieprzyjemny posmak?

3 odpowiedzi
Witam, chciałabym zasięgnąć informacji, bo nie wiem co mam robić, 12.02.2016 miałam zabieg usunięcia migdałków bocznych, do dnia dzisiejszego odczuwamy dyskomfort z lewej strony bardzo mi to przeszkadza, czasem jest tak, że ciężko mi cokolwiek przełknąć. Zatyka mi się też często ucho oraz bardzo często mnie boli wcześniej tego nie miałam, a jeszcze ten posmak też jest nie do wytrzymania. Nie wiem co mam robić czy udać się do lekarza, czy po zabiegu jest to normalne czekam na szybką odpowiedź. Dziękuje.
Nie powinno być takich dolegliwości miesiąc po usunięciu migdałków. Gardło wymaga oceny laryngologa. Wskazana jest wizyta u lekarza , który operował migdałki. Pozdrawiam

Witam
Najprawdopodobniej Pani dolegliwości związane są z procesami tworzenia się zrostów i blizn pooperacyjnych- zwykle te dolegliwości mijają z upływem czasu; dla usunięcia przykrego posmaku w ustach radzę stosować płukanie gardła roztworem 3% wody utlenionej rozcieńczonej wodą przegotowaną w stosunku 1:2 (więcej wody przegotowanej) kilka razy dziennie
pozdr
Stanisław Nitek
witam serdecznie!
W odniesieniu do powikłań: może być to wynikiem tworzenia się blizny łącznotkankowej - związanych z tym dolegliwości neuralgicznych (nerwobóli). Jeżeli chodzi o posmak - płukanki recepturowe, lub roztwór z wodą utlenioną.
Po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych mogą wystąpić następujące następstwa lub powikłania
Częste lecz niegroźne
- Obrzęk języczka, ból gardła, ból uszu
- Krwawienie z gardła – wczesne ( w 1dniu)
- Krwawienie późne (w dniach kolejnych, głównie do 7 doby)
- Odma na szyi
- Zmiana barwy głosu, nosowanie
- Powiększenie i ból węzłów chłonnych szyi w pierwszych dniach po zabiegu
- Następstwa odległe jak suchość w gardle, pieczenie, częstsze pojawianie się chrypki

Rzadkie, dużo poważniejsze : silne krwawienie wymagające zaszycia nisz migdałkowych i uśpienia pacjenta i wytamponowania gardła dolnego, ropień w obrębie gardła
Wymieniono większość następstw i powikłań, które mogą wystąpić ale w medycynie zawsze może dojść do sytuacji jeszcze nieopisywanych w literaturze fachowej, związanych z nietypową anatomią lub nietypową reakcją organizmu pacjenta.

Pozdrawiam!