Czy operacja przegrody nosa jest refundowana przez NFZ?

6 odpowiedzi
Witam.
Mam nos pourazowy przesunięty w prawą stronę, przegroda również jest krzywa. Mam utrudnione oddychanie. Czy jest możliwość wykonania operacji w ramach NFZ? Jeśli pan nie wykonuję na kontrakt NFZ czy może jest pan zorientowany, gdzie się z tym problemem udać?
Proszę udac się do szpitala do Poradni Chirurgii Plastycznej, gdzie mają kontrakt z NFZ.
Ja od ponad 5 lat nie mam nic wspólnego z NFZ. Płatnikiem jest Pacjent.
Problemy z oddychaniem leczą też laryngolodzy operując przegrodę nosa.

Szanowny Pacjencie, w naszej klinice nie wykonujemy zabiegów korekcji przegrody w ramach NFZ. Trzeba zgłosić się do szpitala/lecznicy, gdzie taki kontrakt jest i - niestety - czekać. jak długo nie wiem. W mojej klinice zabiegi tego typu wykonuje dr n. med Anna Tuszyńska - chirurg otorynolaryngolog (informacje o Pani doktor na naszej stronie).
Serdecznie zapraszamy.
Myślę że problem jest istotny w zakresie funkcji, warto udać się w pierwszej kolejności na konsultację laryngologiczną do poradni laryngologicznej w miejscu zamieszkania
Witam,
korekcja pourazowych zniekształceń nosa jest refundowana w ramach umowy z NFZ. Taki zabieg można wykonać w oddziale chirurgii plastycznej. Musiałbym wiedzieć, gdzie Pani/Pan mieszka, aby móc rekomendować odpowiedni oddział. Jeśli chce Pani/ Pan wykonać taki zabieg prywatnie, zapraszam na konsultację.
Dzień dobry. Zabiegi w których udrożniany jest , także po urazach, wykonują lekarze Laryngolodzy oraz Chirurdzy Plastyczni. Ja nie mam podpisanej umowy z NFZ. Pozdrawiam.
Szanowny Panie,
w przypadku nosów pourazowych gdzie poza zniekształceniem nosa współistnieją zaburzenia oddychania przez nos istnieje możliwość wykonania zabiegu w ramach NFZ. Decyzja o kwalifikacji do zabiegu podejmowana jest w trakcie konsultacji po zbadaniu pacjenta. Proszę udać się do najbliższej Poradni Chirurgii Plastycznej z właściwym skierowaniem i umówić się na wizytę.

Pozdrawiam serdecznie,
T.Dębski