Czy nie czujac przyjemnosci ze zblizenia z partnerem warto ciagnac zwiazek?

2 odpowiedzi
Czy nie czujac przyjemnosci ze zblizenia z partnerem warto ciagnac zwiazek?
Dzień dobry.

Na pewno warto skonsultować się z psychologiem-seksuologiem, który postara sie ustalić przyczynę i być może - jeśli takie będzie życzenie i szansa - podpowie jak zmienić tę sytuację. W pytaniu jest zbyt dużo niewiadomych i mało informacji, by móc kompetentnie się wypowiedzieć.

dr Monika Gmurek

Dzień dobry, z Pani pytania wynika, że czuje Pani pewien rodzaj niepewności lub zagubienia dotyczącego pozostawania w związku, w którym brakuje przyjemności seksualnej. Na pewno odpowiedź na to pytanie jest gdzieś w środku, jednak na ten moment trudno jest ją dostrzec, coś uniemożliwia realizację własnych potrzeb. Wierzę, że z pomocą odpowiedniego specjalisty mogłaby Pani lepiej zrozumieć problem, który pojawił się w związku i popracować nad zmianą. Kierunek tej zmiany (rozstanie czy naprawa relacji) zależeć będzie tylko od Pani. Warto zadać sobie pytania: Czy sfera seksualna jest jedynym obszarem problemowym? A także czy uzyskanie przyjemności seksualnej dopełniłoby całościową satysfakcję z relacji? Polecam skorzystanie z pomocy psychoterapeuty lub seksuologa-psychologa. Z poważaniem, Wioletta Karłowicz-Dul